fbpx
Close

Eesti “ameeriklased” jõudsid paarismängus poolfinaali

– Johannes Seeman. / Foto: Karmen Kärg

Kaks USA-s õppivat Eesti tennisisti mängivad käesoleval nädalal edukalt Ameerikas peetavatel ITF-i turniiridel paarismängus, kus nad on jõudnud poolfinaali.

Johannes Seeman tuletab Calabasase turniiril meelde, et võinuks olla sel nädalal võidupretendent ka kodulinnas Pärnus Paf Openil, kus ta eelmisel aastal koos Siim Troostiga võitis. Koos ameeriklase Wally Thayne’iga võitis Seeman avaringis kolmandana asetatud paari Govind Nanda (USA)/Patrik Zahraj (Saksamaa) 6:4, 6:4. Veerandfinaalis alistasid Seeman/Thayne USA duo Adam El Mihdawy/Connor Farreni 6:4, 4:6, 11:9. Üksikmängus Seeman kaasa ei teinud.

Kui Seeman võistleb Californias, siis Mattias Siimar teeb kaasa hoopis USA lõunaranniku teises servas paiknevas Floridas, kus ta on Tallahassee ITF-i turniiril koos Ben Sheltoniga (USA) saanud kaks võitu. Teisena asetatud Shelton/Siimar võitsid avaringis Prantsusmaa paari Antoine Cornut Chauvinc/Loris Pourroy 6:3, 6:4 ning veerandfinaalis Bruno Kuzuhara (USA) ja Abedallah Shelbayhi (Jordaania) 3:6, 6:3, 10:5. Muide, 17-aastane Shelbayh on selline noormees, kes võib Jordaania mängida maailma tennisekaardile, sest ta on juunioride maailma edetabelis 41. kohal ja jõudis tänavu paarismängus Wimbledoni noorteturniiri finaali. Siimar tegi kaasa ka üksikmängus, kuid kaotas kvalifikatsiooni teises ringis.

Kui Eesti “ameeriklaste” osalemine USA turniiridel on loogiline, siis mingil põhjusel eelistasid ka Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar Monastiri ITF-i turniiiri osalemisele Pärnus. Üksikmängus jõudis Glinka teise ringi, kui alistas Preston Connori (Iirimaa) 6;2, 6;2, aga kaotas siis kolmandana asetatud Quentin Folliot’le (Prantsusmaa) 3:6, 3:6. Saar tegi kaasa ainult paarismängus koos Glinkaga. Nad olid neljandana asetatud, ent kaotasid avaringis Theo Arribage’ile ja Axel Garcianile (Prantsusmaa) 2:6, 3:6.

scroll to top