fbpx
Close

Eesti Davis Cupil Portorožis: kaunis paik, head väljakud ja vihmaoht

– Ekke Tiidemann presiikonverentsil / Foto; Karl Toomsoo

Eesti Davis Cupi meeskonna kapten Ekke Tiidemann on rahul meeskonna ettevalmistusega Portoroži kuurortlinnas toimuvaks Maailmaliiga II grupi matšiks Sloveeniaga.

“Tingimused on siin väga head, võiks isegi öelda, et luksuslikud,” sõnas Tiidemann. “Väljakud on mere ääres jahisadama kõrval, üle tee kohe hotell. Väljakukate on klassikaline saviliiv, mitte mõni uuem variant, aga põrge kvaliteetne. Väike linn on ise ka väga kaunis.”

Tähtsam on võib-olla meie jaoks siiski teada, kelle paneb kapten reedel üksikmängudeks väljakule. “Praegu on 95% kindel, et üksikut mängivad Mark Lajal ja Kristjan Tamm ning paarismängus kavatseme välja panna Kenneth Raisma ja Mattias Siimari,” ütles Tiidemann. Nimetatud paar on tulnud 2014. aastal ka Euroopa U16 meistriks, aga nad ei ole kuigi palju koos mänginud.

Sloveenial on esireketina meeskonnas 33-aastane Aljaz Bedene, kes praegu asub maailma edetabelis 330. kohal, aga oma parimal ajal oli ta 43. Rankingu põhjal teine mees on 18-aastane Bor Artnak (ATP 783.), kes oli maikuus maailma juunioride esikümnes (10.). “Bedene mängib Sloveenial igal juhul, kuid ma pole kindel, kas nad panevad teisena välja noore Artnaki või kogenud 35-aastase Blaž Kavcici, kes ka oli kunagi esisajas. Ta lõpetab praegu karjääri ja sisuliselt on Davis Cup tema lahkumisetendus. Kavcic on selleks valmistunud kõvasti treenides,” rääkis Tiidemann. Kavcic ei olnud parimal ajal siiski nii kõrgel kui Bedene, aga ikkagi esisaja mees (68.).

Praegu käib Portorožis ka WTA 250 turniir, aga mõlemad mahuvad sama klubi väljakutele. “Klubi jaguneb kaheks – ühel pool on kõvakattega ja teisel pool liivaväljakud. Naised mängivad siin kõvakattel. Umbes 50 meetrit ongi ainult Davis Cupi ja WTA turniiri mängude väljakute vahel,” ütles Tiidemann.

Eesti meeskonna kapten teab ka ilmaprognoosi, et reedel-laupäeval lubatakse Portorožis vihma. “Üks päev peaks meil olema varuks, matš võib lõppeda ka pühapäeval, kui vihma liiga palju sajab. Sellest võimalusest, et minnakse sisse mängima, igatahes kaptenite koosolekul ei räägitud. Siin ei olegi vist eriti siseväljakuid, võib-olla mõni üksik,” ütles Tiidemann. Pealegi vajaks ju WTA turniiri siis samamoodi siseväljakuid.

Panime antud loo juurde Tiidemanni foto märtsikuisest Davis Cupi matšist Tallinnas. Küsisin Tiidemannilt, kas ta nüüd peab Sloveenias ka laua taga maski kandma? “Ei. enam ei pea. Siin ei kanna keegi maski,” vastas ta.

Neljapäeval toimub loosimine, kus selgub, kas reedel mängib esimesena Eesti esi- või teine reket. Ja sellest olenevalt on vastaseks kas Sloveenia teine või esimene reket, sest avapäeval mängitakse nö risti: 1-2 ja 2-1.

scroll to top