fbpx
Close

USA-s toimub järgmisel nädalavahetusel esimene turniir pärast pausi, osaleb ka maailma esikümne mees

Manuel Berrettini on Florida turniiri tuntuim mängija. / Foto: Imago Images/Scanpix

Universal Tennis (UTR) korraldab 8.-10. maini turniiri West Palm Beachis (Florida), mis on kuulutatud piisavalt turvaliseks piirkonnaks sellise võistluse jaoks.

Põhiliselt osalevad seal USA mängijad, kuid meeste turniiril lööb kaasa ka maailma kaheksas reket Matteo Berrettini (Itaalia), parimatest ameeriklastest aga Reilly Opelka (ATP 39.), Tennys Sandgren (55.) ja Tommy Paul (57.). Naiste võistlus toimub 22.-24. maini ja seal on tuntuimad mängijad Alison Riske (19.), Amanda Anisimova (28.) ja Danielle Collins (51.), kuid mängib ka austraallanna Ajla Tomljanovic (56.).

Pealtvaatajaid võistlusel ei ole, kummalgi mängijal on oma pallid, mida nad servimisel kasutavad, vastane saab neid oma väljakult korjata ja tagasi lüüa ka ainult reketi abil. Samuti on mängijail kohustus kaasa võtta oma joogid ja rätikud. Mängul on ka pukikohtunik ja turniire hakkab üle kandma Tennis Channel.

Saksamaal peeti aga esimesed tennisemängud pärast koroonaviiruse pausi juba 1. mail. Parem kolmest setist, aga iga sett nelja geimivõiduni ja 3:3 seisul tie-break, reegli kohaselt peetakse võistlus maailma 239. reketi Dustin Browni initsiatiivil Höhr-Grenzhauseni (Rheinland-Pfalzi liidumaa, 10 km Koblenzi linnast kirdes) klubi väljakutel. Turniiri nimi on Tennis Point Exhibition Series.

Brown, kelle kohta ilmselt tuntuim fakt on see, et ta juhib omavahelistes mängudes Rafael Nadali vastu 2:0, pidas avapäeval kaks kohtumist ja võitis nii maailma 482. reketi Marc Werneri kui ka 614. reketi Constantin Schmitzi kahes setis. Kõrgeima edetabelikohaga mängijana Höhr-Grenzhausenis osalev Yannick Hanfmann (143.) alustas ka kindla võiduga, loovutades vaid ühe geimi. Turniiril mängivad ainult Saksamaa tennisistid ja mõistagi toimub võistlus koroonaviiruse leviku vastaste meetmete rangel järgimisel.

scroll to top