fbpx
Close

Eesti tennisemeeskond alustab reedel Davis Cupi matši Sloveeniaga

Mark Lajal (paremal) ja Kristjan Tamm peaksid esindama Eestit üksikmängudes. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Eesti tennisemeeskond kohtub käesoleva nädala reedel-laupäeval Davis Cupi Maailmaliiga II grupi üleminekumängus võõrsil Sloveeniaga.

Ütleme selgituseks sõna Maailmaliiga kohta, et Davis Cupil see ei tähenda kõrgeimat gruppi, vaid kuni II tugevusgrupini mängivad kõik maailmajaod ühises seltskonnas, mis tähendab, et alati ei pruugi Eestile vastaseks tulla Euroopa meeskond. Nii mängisime ka märtsi algul kodus hoopis Okeaania väikesaarte meeskonnaga, keda Eesti võitis 4:0.

Nüüd tuleb aga ikkagi kokku minne teise Euroopa meeskonnaga, kellega on Eesti varem ühe korra kohtunud. See matš toimus 2007. aasta aprillis Tondiraba tennisekeskuses ja Eesti kaotas Sloveeniale 2:3, kuigi juhtis enne viimast päeva 2:1. Huvitav, et üks mees Sloveenia 2007. aasta tiimist on võistkonnas ka praegu – Blaž Kavcic, kes aga 15 aastat tagasi jäi varumeheks ja väljakule ei tulnud. Eestit esindasid tookord Mait Künnap ja Jürgen Zopp, varusse jäid Vladimir Ivanov ja Mikk Irdoja.

Ka Zopp käis sel aastal veel väljakul matšis Okeaania väikesaartega, aga Sloveenia vastu koosseisu enam ei kuulu. Eesti paneb Portoroži sadamalinnas toimuval matšil Sloveenia vastu välja järgmise koosseisu: Mark Lajal (ATP 518.), Kristjan Tamm (970.), Kenneth Raisma (1438.) ja Mattias Siimar (paarismängus 1717.). Edetabelikohad on antud värske ehk 12. septembri seisuga. Meeskonna treener-kapten on Ekke Tiidemann.

Sloveenia esinumber on 33-aastane Aljaz Bedene, kes on maailma esisajasse kuulunud aastatel 2012-2013 ja uuesti aastatel 2015-2021. Tema parim edetabelikoht oli 43., mille Bedene saavutas 2018. aasta veebruaris. Veel 11 kuud tagasi (2021 oktoober) oli Bedene maailma 90. reket. Tänavu on aga Bedene võitnud 13st mängust ainult 3, kuid neist kaks Prantsusmaa lahtistel, kus ta jõudis 3. ringi, ent esisaja mängijaid ei võitnud. Tänaseks on aga Bedene langenud maailma edetabelis 330. kohale.

Ülejäänud mängijatena kuuluvad Sloveenia koondisse Bor Artnak (ATP 783.), Maj Premzl (1783.), Blaž Kavcic (paarismängus 2141.) ja Matic Križnik (paarismängus 2036.). Tugevaim puuduja on Sloveenis tiimis Tomaš Lipovšek Puches, kes asub paarismängu maailma edetabelis 305. ja üksikmängus 676. kohal. Artnaki ja Premzli näol on tegemist veel noorteklassi (mõlemad 18) mängijatega. Artnak asub maailma juunioride edetabelis 22. kohal, kuid maikuus oli ka 10. kohal ehk siis napilt kõrgemal kui Lajal oma parimal nädalal (13.).

Portorožis mängitakse liivaväljakutel välitingimustes. Huvitav, et praegu käib samas linnas ka WTA 250 turniir, kuid tõenäoliselt ei peeta Davis Cupi matši samas tennisekeskuses. Portorožis on praegu soe ilm (+26), aga kahjuks lubatakse reedel-laupäeval vihma.

scroll to top