fbpx
Close

Eesti uus esireket on… Jürgen Zopp!

– Jürgen Zopp / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Profitennisega üldjoontes lõpetanud, aga veel üksikuid turniire mängiv Jürgen Zopp kerkis täna Eesti esireketiks, kui Kristjan Tammel läksid maha 2019. aasta novembris Monastiri turniiri võitmise eest saadud punktid.

Selgituseks nii palju, et ATP edetabelipunktide süsteem erineb WTA omast, kus sel aastal järk-järgult nii 2019. kui ka 2020. aasta punktid maha võeti, kuid meestel säilisid 50% ulatuses eelmise turniiri punktid. Kuna Wimbledoni mullu suvel ei mängitud, siis on endiselt alles sama turniiri pooled punktid 2019. aastast ja sellega püsib ka enamiku hooajast vigastuse tõttu puudunud Roger Federer edetabelis kõrgel.

Tamme jaoks muutusid aga Monastiri punktid nüüd üle-eelmise aasta punktideks ja need läksid maha. Tamm langes 107 kohta ja on ATP edetabelis 841., aga Zopp 794. Lisame veel, et Tamm naasis viiekuulise vigastuspausi järel eelmisel nädalal Helsingi Challengeri kvalifikatsioonis, kus ta hakkas üsna hästi vastu maailma 387. reketile Shintaro Mochizukile (Jaapan), kaotades vaid 6:7, 3:6.

Tammele järgnevad ATP edetabelis Eesti mängijaist Vladimir Ivanov (866.), Kenneth Raisma (935.), Daniil Glinka (951.), Mattias Siimar (1196.) ja Mark Lajal (1203.), kes kahe korraliku tulemusega (veerandfinaal ja poolfinaal) Heraklionis omab nüüd edetabelis 6 punkti nagu ka Siimar.

scroll to top