Masendav kaotus: Kaia Kanepi ei saanudki jalgu alla

Kaia Kanepi. / Foto: AP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 89.) kaotas Miami turniiri avaringis ameeriklanna Alison Riskele (45.) 2:6, 2:6, mis on kindlasti ebameeldiv üllatus, sest eestlannat peeti selles mängus kergeks soosikuks.

Võib-olla pole päris õiglane öelda, et Kanepi jalgu alla ei saanudki – viimastes geimides pisut sai, kui võitis seisult 0:5 kaks geimi ja omas veel Riske servigeimis kaht murdepalli. Aga just nüüd mängis Riske väga õnnestunult – varem polnud tal paraku niisugust mängu näidata vajagi.

Tõsi ta on, et mitte Riske ei võitnud, vaid Kaia kaotas selle mängu – nii palju lihtvigu ei ole ta tavaliselt teinud. Kui heas vormis Kaia mängu satuvad lihtvead äralöökide sisse, siis täna juhtusid mõned äralöögid hulga lihtvigade sisse. Kui rünnakuks tehakse tavaliselt ettevalmistav löök ja järgmise või ülejärgmise löögiga vormistatakse punkt, siis kohtumises Riskega eksis Kaia juba ettevalmistaval löögil ja rünnakut ei tulnudki.

Pole muidugi välistatud, et Kaial oli ka mingi tõbi kallal, sest Miami kohta suhteliselt jaheda ilmaga (+22, vahelduv pilvisus) pühkis Kanepi kogu aeg higi, aga vastase ilmest ei paistnudki isegi pingutust välja.

Arvan, et selle mängu statistikat polegi vaja välja tuua, sest loodetavasti Kanepi unustab peagi selle allajäämise ja valmistub uueks turniiriks. Millal mängib Anett Kontaveit, pole hetkel veel teada.