fbpx
Close
merko.ee

Vihm segab Charlestoni naiste turniiri, Rahu tiim asus 3:2 juhtima

Bethanie Mattek-Sands (vasakul) ja Sofia Kenin on Rahu tiimile toonud võidud. Foto on siiski tehtud märtsi algul, kui paarismängus võis veel sellist käteplaksu lubada. / Foto: AP/Scanpix

Charlestonis peetavat suurt võistkondlikku naiste turniiri One Credit Bank Invitational on häirinud vihm, seni on kaheksast mängust saadud lõpuni pidada viis.

Eesti aja järgi ööl vastu neljapäeva tegi suurepärase ajastuse Rahu naiskonna kapten Bethanie Mattek-Sands (USA), kes võitis Monica Puigi (Puerto Rico) 6:3, 6:1 selliselt, et sekundid pärast viimase punkti võitmist hakkas kallama paduvihma. Nii viis kapten ka oma naiskonna 3:2 ette.

Teisipäeva keskses mängus alistas turniiri staar Sofia Kenin (USA), maailma edetabeli neljas reket, kaasmaalanna Alison Riske koguni 6:1, 6:1. Mäng oli algul vigaderohke, tennisistidel tuli harjuda tugeva tuulega. Riske jaoks tekitasid omaette negatiivse faktori ka liivaväljakud, kus ta pole kunagi hästi mänginud. “Kuna ma pole ju viimasel ajal võistlustel mänginud, läks mul mõnevõrra aega, et oma agressiivset stiili kätte saada. Et olen perfektsionist, siis tahtnuks võita 6:0, 6:0, aga tegeliku tulemusega võib ka rahule jääda,” ütles Kenin. Rahu naiskonnale tõi kolmapäeva hilisõhtul punkti ka Ajla Tomljanovic (Austraalia), kes alistas Shelby Rogersi (USA) 6:1, 6:2.

Headuse (Kindness) naiskonnale, mille kapten on Madison Keys (USA), on seni punkte toonud kaks noort mängijat – kanadalanna Leylah Fernandez (17) ja ameeriklanna Amanda Anisimova (18). Fernandez oli siiski selge soosik, sest kohtus Rahu naiskonna arvatavalt nõrgima liikme Emma Navarroga ja võitis 6:4, 6:0. Anisimova alistas aga esimesel päeval 1:4 seisul vihma tõttu pooleli jäänud mängus teise ameeriklanna Danielle Collinsi 7:5, 6:4.

Kõik senised mängud on andnud võitnud naiskonnale ühe punkti. Ka täna õhtul jätkatakse veel kolme ühe-punkti-mänguga, nende seas ka pooleliolev paarismäng. Pärast keskööd aga algavad juba kahe-punkti-mängud, kus on näiteks vastamisi Kanada endine esireket Eugenie Bouchard ja tõusev täht Fernandez ning põnev peaks olema ka paarismäng Kenin/Mattek-Sandsi ja Keys/Viktoria Azarenka (Valgevene) vahel. Kui vihm täna ei sega, siis Keys ja Azarenka peaksid käima väljakul kaks korda, sest neil on pidamata ka kolmapäevane üksikmäng. Headuse naiskond jättis kaks oma tugevat mängijat just kolmapäevasteks viimasteks kohtumisteks, mis vihma tõttu edasi lükkusid, ja ilmselt seepärast ongi 2:3 kaotusseisus.

Tennisnet-Pardiralli
scroll to top