Maailma 20. reket langes Palermos välja

Maria Sakkari. / Foto: EPA/Scanpix

Palermo WTA turniiril, mis on esimene profivõistlus pärast koroonaviiruse pausi, sündis juba ka üks üllatus, kui välja langes kolmandana asetatud Maria Sakkari (Kreeka).

Maailma 20. reket kaotas Krystina Pliškovale (Tšehhi, 69.) 4:6, 4:6. Mäng kulges selles mõttes omapäraselt, et mõlemas setis murdis Pliškova esimeses geimis ja siis hoidsid mõlemad oma pallingut. Ehkki Pliškova on tuntuma kaksikõe Karolina kombel hea servija, on see siiski üllatus, et naiste mängus liivaväljakul nii kindlalt pallingut hoiti. Sakkaril oli vaid ühes geimis kolm murdepalli.

Teised seni väljakul käinud asetatud mängijad said üpris veenvalt edasi. Jekaterina Aleksandrova (Venemaa, 8), küll kaotas Kristina Mladenovicile (Prantsusmaa) ühe seti, aga seis 5:7, 6:0, 6:1 oli ikkagi kindel. Alavormis püsib kunagine maailma esikümne tennisist Darja Kasatkina (Venemaa), kes kaotas itaallanna Jasmine Paolinile 7:5, 4:6, 4:6. Siin on omakorda huvitav, et teises ja kolmandas setis oli 18 servimurret (!) 20st võimalikust, Kasatkina enam oma pallingugeimi ei võitnudki.