fbpx
Close

Kontaveit kohtub Kvitovaga, kes sai väga raske võidu

Petra Kvitova kohtub Anett Kontaveidiga juba viiendat korda. / Foto: WTA

Brisbane’i tenniseturniiril alistas neljandana asetatud Petra Kvitova (Tšehhi) Danielle Collinsi (USA) 6:7, 7:6, 6:3 ja kohtub nüüd teises ringis Anett Kontaveidiga.

Esimeses setis oli Kvitova murdega peal, aga viimasel hetkel seisul 4:5 sai Collins murde tagasi. Tie-break’is mängis Kvitova maha 6:3 eduseisu ja kaotas 6:8.

Teises setis sai omakorda Collins servida seisul 5:4 matši võidule, aga ka tema ei kasutanud šanssi, ehkki juhtis 30:0. Tie-break’is oli Kvitova ees 3:1, 5:3, ja 6:4, aga lõpuks võitis 8:6. Kolmandas setis sai tšehhitar 4:0 ette ning ühe murde tagasivõitmine enam Collinsit ei päästnud.

Naiste tennisefoorumis kirjutatakse, et Kvitova ei ole mänginud Austraalias viimasel ajal edukalt, sest kohalik kliima pidavat talle tekitama allergiat. Kuid näiteks 2012. aastal jõudis Kvitova siiski Australian Openi poolfinaali.

Homne mäng Kontaveidi ja Kvitova vahel algab Eesti aja järgi kell 5 varahommikul, kui just eelmine kohtumine ei veni rohkem kui kahetunniseks. Arvestades, et Kvitova mängis täna mõne minuti üle 3 tunni ja peab naasma platsile 18 tundi pärast eelmise kohtumise lõppu, on terve tänase päeva puhanud Kontaveidil eelis, aga loomulikult ei saa seda võtta kui kindlat märki, et võit tuleb Eestisse.

Omavaheliste mängude seis on 3:1 Kvitova kasuks ja kõvakattel on tšehhitar võitnud mõlemad kohtumised, saviliival on seis 1:1.

scroll to top