Kaia Kanepi kindlustas Eesti tennisele teise võidu samal päeval!

– Kaia Kanepi / Foto: AFP/Scanüix

Esimest korda ajaloos juhtus selline lugu, et Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi võitsid turniiri samal päeval. Võib-olla küll väikese mööndusega, sest Kaia esikoht tuli ITF-i, mitte WTA turniiril.

Veebruari algul oli selline juhtum, et mõlemad eestlannad jõudsid samal nädalal WTA turniiri finaali. Aga kuna Anetti finaal jäi niikuinii ära, polnud duubel võimalik ja pealegi kaotas Kaia finaalis Elise Mertensile. Sel nädalal oli Ostravas ainus WTA turniir (USA-s mängiti WTA 125K ehk Challenger), seega ei olnud sarnane duubel samuti võimalik.

Fort Worthis (Texas) sai Kanepi ITF-i W25 turniiri finaalis kõige kindlama võidu, kui alistas kunagi USA suureks tulevikulootuseks peetud 21-aastase Kayla Day 6:2, 6:1. Seni oli Kaia vähim geime loovutanud veerandfinaalis Emma Navarrole (USA) – neli. Aga kahes kohtumises andis Kanepi ära ka seti, sellega võrreldes oli finaal tõesti veenev. Maailma edetabelis neli aastat tagasi 122. kohal olnud Day on praegu alles maailma 574. reket, kuid võib eeldada, et tema tegelik tase on kõrgem, kui ranking näitab.

Igatahes Kaia seekord oma servigeimi ei loovutanud ja võitis kõik need geimid kindlalt peale ühe. Esimeses setis seisul 4:2 tuli tal mängida pikk servigeim, kus vastasel oli ka murdepall, aga Kaia võitis selle viiendalt geimpallilt. Teises setis oli Kaia ees juba 5:0 ja siis alles sai vastane ühe geimi oma servil.

Kaia tegi finaalis märksa vähem topeltvigu kui eelmistes mängudes, ainult ühe, lüües samal ajal 8 ässa. head olid ka ülejäänud pallingu näitajad: esimene serv sisse 66% ja esimese servi punkte võidetud 82%. Day võitis esimesel servil 60% punktidest ja kokku sai oma pallingul vähem punkte (43st 20) kui Kaia tõrjel.

Järgmisel nädalal peaks nii Kaia kui ka Anett kaasa lööma Chicago WTA 500 turniiril, ent sellest juba eraldi uudises.