Kolm naabrit edetabelis on jõudnud Australian Openil kaheksa parema sekka

Ründemängu klassika: Anastassia Pavljutšenkova tegi 71 äralööki. / Foto: EPA/Scanpix

Australian Openi naiste üksikmängus on 1/8 finaalid nüüd lõppenud ja omapärasel kombel kolm edetabeli naabrit samal tabelipoolel pääsenud veerandfinaali.

Muidugi, see poleks mingi ime kui tegemist oleks maailma esikolmikuga nagu meeste üksikmängus (kui Rafael Nadal võidab), aga naiste poolel pääsesid edasi Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa, WTA 30.), Anett Kontaveit (31.) ja Garbine Muguruza (32.). Tänu eelmisel aastal vähem kaitsta olnud punktidele on Anett neist jooksvas edetabelis parem, aga kui ta veerandfinaalis kaotab, läheb Pavljutšenkova – Muguruza mängu võitja temast mööda.

Kuidas TOP30 ülejäänud naabrid jõudsid veerandfinaali? Muguruza väga kindlalt, Pavljutšenkova aga pidas peaaegu sama pika mängu kui Kontaveit. Et Muguruza alistab Kiki Bertensi (Holland, 9) lausa 6:3, 6:3, oli raske uskuda. Hispaanlanna on küll endine maailma esireket ja kahekordne slämmiturniiride võitja, kuid viimasel ajal üsna kahvatult mänginud. Kui aga tase on olemas, võib see ju igal ajahetkel tagasi tulla ja nii tundub olevat ka Muguruzaga.

Mängus Bertensiga ei tekkinud Muguruzal kordagi ohtlikku seisu. Mõlemad setid algasid vastastikkuste murretega, aga edasi domineeris hispaanlanna, kes esimeses setis tegi hiljem ühe ja teises setis kaks murret. Muguruza oli vastasest üle eelkõige selles, et ta sundis vastast eksima, sest äralöökide/lihtvigade suhe oli kahel mängijal üsna sarnane, Muguruzal 19/18 ja Bertensil 17/18. Aga hispaanlanna võitis 15 punkti rohkem, mis põhiliselt tulidki vastase sunnitud vigadest. Nii et mängu mitte nägemata võib järeldada, et vaatamata äralöökide suhtelisele võrdsusele oli Muguruza selgelt ründavam pool.

Pavljutšenkova võiti Angelique Kerberi (Saksamaa, 17) võis küll vimaste matšide põhjal eeldada, sest sakslannal on oma kunagisest tippmängust, mis aitas tal võita kolm slämmiturniiri ja tõusta maailma esireketiks, alles vaid visadus ja kogemused. Tõsi, eks Kerber ole alati olnud pisut kaitsva loomuga mängija, aga tema kontrarünnakud on parimatel aegadel olnud ikka väga mürgised. Pavljutšenkova võitis 2 tundi ja 38 minutit kestnud mängu 6:7, 7:6, 6:2, olles seega väljakul vaid neli minutit vähem kui Kontaveit.

Esimese seti järel juba tundus, et Kerberi visadus viib teda sihile, sest ta oli seisul 2:5 kahe murdega taga, aga võitis seti. Hiljem murdis Kerber vastase servi veel ainult ühe korra. Teises setis Kerberil siiski reaalset võimalust võita polnud, sest servimist alustanud Pavljutšenkova oli algusest lõpuni geimiga ees ja tie-break’is asus kohe 2:0 ette ning enam ei saanud sakslanna isegi viigiseisu. Kuid, mis kõige tähtsam: Pavljutšenkova statistika on hirmuäratav: 71 (!) äralööki ja 36 lihtviga. Kerberil vastavalt 35 ja 29, mis tähendab, et ka sakslanna oli plussis. Nii palju, kui seda mängu õnnestus näha, mängis Kerber oma viimase aja tasemest isegi paremini, aga reaalset pääsu polnud.

Teisipäeval peetakse naiste üksikmängus ülemise tabelipoole kaks veerandfinaali, nende seas ka keskne kohtumine Ashleigh Barty (Austraalia, 1) – Petra Kvitova (Tšehhi, 7). Teises mängus on vastamisi Sofia Kenin (USA, 14) ja Ons Jabeur (Tuneesia, WTA 78.), kes on edetabeli põhjal kindlalt nõrgim veerandfinalist, aga ei pruugi seda olla väljakul.