fbpx
Close

Rafael Nadal mälestas võidu järel Kobe Bryantit, venelastel halb päev

Alexander Zverev. / Foto: AP/Scanpix

Australian Openi meeste üksikmängus sündis esmaspäeval üks väiksem üllatus, kui Stanislas Wawrinka (Šveits, 15) alistas Daniil Medvedevi (Venemaa, 4) 6:2, 2:6, 4:6, 7:6, 6:2.

Kuid keskne oli siiski päeva viimane mäng, kus maailma esireketi Rafael Nadali (Hispaania) paremus Nick Kyrgiose (Austraalia, 23) ees väljendus vaid kahe tie-breaki võitmises – 6:3, 3:6, 7:6, 7:6. Sealjuures mängis Nadal neljandas setis esialgu võidu maha, kui kaotas seisul 5:4 oma servigeimi.

Väljakuintervjuule John McEnroega tuli Nadal Los Angeles Lakersi mütsiga, mälestamaks pühapäeval helikopteriõnnetuses hukkunud korvpallitähte Kobe Bryantit. Austraalias oli sel ajal öö ja alles ärgates sai Nadal teada kohutava uudise, mis teda rivist välja lõi, kuid tennisemängu siiski ei seganud. “Mul oli Lakersi meeskonnas sõber Pau Gasol, kes alati rääkis, et Kobe Bryant on meeskonna hing – ta tegi võidu nimel meeletult tööd ja iga päev proovis oma mängu parandada,” mälestas üks spordilegend teist.

Kiidusõnu jagus Nadalil ka Kyrgiosele. Maailma esireket ütles, et selliseid talente profitennis vajab. “Kui sa Nicki vastu mängides tunned, et kontroll on sinu käes, siis tegelikult see nii ei ole, sest ta võib sind alati üllatada ja pealegi on tema servi väga raskes murda,” märkis Nadal. Kyrgios lõi selles mängus 25 ässa, aga Nadali esitus oli peaaegu laitmatu, kui jätta välja neljanda seti kaotatud pallingugeim, sest ta tegi 64 äralööki (Kyrgios 50, sellest pooled seega ässad) ja ainult 27 lihtviga (Kyrgios 43).

Medvedev oli Wawrinka vastu kihlveokontorite selge soosik ja põhjus polnud ainult edetabelikohas – Venemaa esireket oli võitnud teda varem kahes slämmiturniiri mängus, viimati mulluse US Openi veerandfinaalis üsna veenvalt 7:6, 6:3, 3:6, 6:1. Aga Wawrinka leidis seekord rohtu Medvedevi kindlale, aga samas piisavalt agressiivsele mängustiilile. Wawrinka tegi koguni 71 äralööki Medvedevi 44 vastu ja sellega võrdsustas lihtvigade mahajäämuse (Wawrinka 64, Medvedev 35). Ka servi poolest olid vastased võrdselt head (ässad 19:18 Medevedevi kasuks), aga šveitslane võitis 76 ja Medvedev 69% esimese pallingu punktidest – see väike vahe võiski otsustada. Neljandas setis Medvedevil võiduvõimalusi tegelikult polnud, sest servimist alustanud Wawrinka oli pidevalt ühe geimiga ees ja tie-break’i võitis veenvalt 7:2, ehkki 2019. aastal oli Medvedev võiduprotsendi poolest ATP parim tie-break’ide mängija.

Venemaa halba päeva võimendas Andrei Rublevi (17) 4:6, 4:6, 4:6 kaotus Alexander Zverevile (Saksamaa, 7), ehkki mängu võitja on ka vene juurtega. Vaatamata edetabelikohale peeti Rublevit selles mängus soosikuks, kuid tal polnud mingeid šansse, sest ei teeninud mängu jooksul ühtki murdepalli. Zverev, kes alustas 2020. aastat ATP Cupil ebakindlalt, on nüüd uuesti hoos ja teda võib lugeda Wawrinka vastu kergeks soosikuks.

Nadal aga kohtub Dominik Thiemiga (Austria, 5), kes mängis palju paremini kui kahes eelmises ringis, mil ta edetabeli põhjal kehvematele vastastele kulutas vastavalt viis ja neli setti. Nüüd alistas Thiem Gael Monfilsi (Prantsusmaa, 10) 6:2, 6:4, 6:4. Kuigi Medvedev langes täna välja, püsib meeste üksikmängus konkurentsis viis tennisisti maailma seitsmest paremast mängijast. Naiste üksikmängus on seitsme parema seast alles kolm.

scroll to top