fbpx
Close

Eesti tennisistide kõik slämmiturniiride veerandfinaalid

Kaia Kanepi on slämmiturniiri veerandfinaali jõudnud kuus korda. / Foto: AFP/Scanpix

Eesti tennisistid on kokku kaheksal korral jõudnud suure slämmi turniiril veerandfinaali ja neist saavutustest kuus kuulub Kaia Kanepile.

Esimesena jõudis slämmiturniiril veerandfinaali Toomas Leius 1965. aastal Prantsusmaa lahtistel. Täpselt samal slämmiturniiril kordas Kanepi tema saavutust 2008. aastal. Edasi jõudis Kanepi veerandfinaali veel viis korda: 2010 Wimbledon ja US Open, 2012 French Open, 2013 Wimbledon ja 2017 US Open.

Seega on Anett Kontaveit teinud ajalugu sellest hoolimata, et Kaia jõudis kuuel korral veerandfinaali. Sest nagu nimistust võite lugeda, on Kanepi jõudnud kolmel slämmiturniiril kaks korda veerandfinaali, aga mitte Australian Openil. Nii suutis Kontaveit täna ka ainsa puuduva turniiri Eesti tennisistide saavutustesse lisada!

Ütleme veel, et jutt on üksikmängust. Paarismängus on Eestil kaks paremat tulemust: Leius jõudis koos Winnie Shaw’ga (Suurbritannia) 1971. aasta French Openil segapaarismängu finaali ja Maret Ani koos Libuse Prušovaga (Tšehhi) 2004. aasta Australian Openil naispaarismängu poolfinaali.

scroll to top