fbpx
Close

Kitzbüheli turniiril püsib asetatud mängijaist konkurentsis vaid Diego Schwartzman

– Diego Schwartzman / Foto: EPA/Scanpix

Kitzbüheli ATP turniir, mis startis US Openi teisel nädalal ja kuhu otse New Yorgist sõitis ka päris palju tennisiste, on osutunud favoriitidele katastroofiliseks.

Esimesena asetatud itaallane Fabio Fognini, kes oli saanud kodumaal puhata ja harjutada, sest loobus US Openist, oli ikkagi ebaharilikult kahvatu, kui kaotas maailma 303. (!) reketile Marc-Andrea Hüslerile (Šveits) 1:6, 2:6. Muide, Hüsler oli enne võitnud otsustavas setis 7:6 Soome esireketi Emil Ruusuvuori.

Neist, kes veel eelmise nädala lõpul US Openil mängisid, on ka paljud konkurentsist väljas. Näiteks US Openi 1/8 finalist Jordan Thompson (Austraalia) ei läbinud 2. ringi, samuti sai kiire 1:6, 4:6 kaotuse Hubert Hurkacz (Poola, 5), kes jäi alla Maximilian Martererile (Saksamaa, ATP 337.). Dušan Lajovic (Serbia, 3) kaotas aga 6:4, 3:6, 4:6 teisele sakslasele Yannick Hanfmannile, kes siiski on maailma edetabelis teistest üllatajatest pisut kõrgemal – 118. kohal. Neljandana asetatud grusiini Nikoloz Basilašvili kaotust nii suureks üllatuseks pidada ei saa, sest ta on viimasel ajal mänginud halvasti.

Nii on Kitzbüheli turniiri favoriidiks kerkinud Diego Schwartzman (Argentiina, 2), kes US Openil oli langenud välja juba avaringis. Kitzbühelis võitis argentiinlane 2. ringis suurte raskustega 6:2, 2:6, 7:5 Sebastian Ofneri (Austria), kes on edetabelis 159. Aga tundub küll, et selline võistlus slämmiturniiri ajal ja vahetult enne järgmisi suurturniire (Rooma ja Roland Garros) ei ole parematele mängijatele kuigi sobiv.

scroll to top