Kanada võidule aitas kaasa Itaalia paarismängu spetsialisti vigastus

Lorenzo Sonegost sai Davis Cupi suurüllataja, aga tema jõupingutustest jäi Itaaliale väheks. / Foto: EPA/Scanpix

Davis Cupi finaalturniiril nõrgendatud koosseisus mängiv Itaalia hakkas südilt vastu Kanadale, kes peaks olema edetabeli põhjal võistluse üks suurimaid favoriite. Itaalia kaotas Malagas peetud poolfinaalis siiski 1:2.

Maailma edetabelis 45. kohal asuv Lorenzo Sonego sai Malagas jagu juba teisest maailma TOP20 mängijast. Kui veerandfinaalis oli ta võitnud ameeriklase Frances Tiafoe, siis laupäevases poolfinaalis Denis Shapovalovi (ATP 18.) 7:6, 6:7, 6:4. Murdeid oli väga vähe – esimeses setis kummalgi üks, teises setis mitte ühtki ja alles kohtumise viimases geimis seisul 5:4 sai Sonego kätte otsustava murde. Kuid maailma kuues reket Felix Auger-Aliassime end üllatada ei lasknud ja võitis Lorenzo Musetti (23.) 6:3, 6:4.

Paarismängus olid USA vastu toonud Itaaliale võidupunkti Simone Bolelli ja Fabio Fognini. Nüüd aga ATP paarismängu 21. reket Bolelli vigastuse tõttu kaasa ei teinud ning Auger-Aliassime ja Vasek Pospišil said jagu Fogninist ja Matteo Berrettinist 7:6, 7:5. Üksikmängus on Berrettini küll Bolellist märksa tugevam, aga paarismängus paraku mitte. Pealegi on Berrettini olnud sügisel alavormis ja seetõttu on ka Itaalia meeskonna treener-kapten Filippo Volandri eelistanud üksikmängijatena Musettit ja Sonegot.

Pühapäeval kell 14 algab Malagas finaal Kanada ja Austraalia vahel. Nii nagu paljud teiste alade võistlused (näiteks korvpalli Euroliiga) on muutund pisut ajakava jalgpalli MM-i tõttu, algab ka Davis Cupi finaal võimalikult vara, sest kell 21 mängib Hispaania MM-il Saksamaaga ja kohalikku publikut sel ajal vaevalt saali tuleks.