Hubert Hurkacz sepistas Miami turniiril järjekordse üllatuse

– Hubert Hurkacz / Foto: AFP/Scanpix

Maailma 37. reket Hubert Hurkacz (Poola) tuli välja keerulisest seisust ja alistas Miami turniiri veerandfinaalis võistluse ühe soosiku Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 2) 2:6, 6:3, 6:4.

Hurkaczi saavutus väärib erilist märkimist, sest ta oli taga 2:6, 0:2, 15:40. Tegelikult oli poolakas ka esimese setis oma pallingul 0:2, 15:40 taga ja päästis geimi, kuid ei kasutanud siis järgmises geimis kolme murdepalli ja Tsitsipas sai avaseti hõlpsalt kätte. Kui aga Hurkacz päästis sama seisu teises setis, jätkas ta kohe murdega ja asus 3:2 juhtima. Veel üks servimurre seisul 4:3 tagas setivõidu. Otsustavas setis piisas Hurkaczile ühest murdest seisul 2:2, kusjuures Tsitsipas juhtis tolles servigeimis 40:0. Ühe murdepalli kreeklane veel teenis, kuid ei realiseerinud seda. Nii oli mäng omapärane, et algul tegi kolm murret Tsitsipas ja hiljem sama palju Hurkacz, ent poolaka murded tagasid talle kaks setivõitu.

Hurkacz lõi 15 ässa ja tegi ainult ühe topeltvea, Tsitsipas vastavalt 7 ja 3. Kuid teiste servinäitajate poolest oli kreeklane pisut parem: esimese servi protsent tema kasuks 66-65 ja esimeselt pallingult võidetud punktid 68% vs 65%. Samas ei olnud selline pisiparemus ime, sest punktide osas lõppes kohtumine viigiliselt 94:94.

Tsitsipas oli viiest maailma esikümne mehest neljas, kes turniiril välja langes, möödunud öösel oli sama saatus tabanud turniiril esimesena asetatud Daniil Medvedevit (Venemaa). Nii püsib esikümne mängijatest ainsana konkurentsis Andrei Rublev (Venemaa, 4), kes eeloleval ööl kohtub viimases veerandfinaalis veel ühe üllataja Sebastian Kordaga (USA). Kindel on ka see, et Miami turniir annab uue Masters 1000 võistluse võitja. Konkurentsi jäänud meestest on Roberto Bautista Agut (Hispaania, 7) võitnud 9 ja Rublev 8 ATP turniiri, ent nende hulgas ei ole Masters 1000 võitu. Tõsi, ka Tsitsipas pole Masters 1000 turniiri võitnud, aga tal on kirjas ATP finaalturniiri võit, mida võib eelnevaga võrdsustada või isegi paremaks pidada.