fbpx
Close

Kesköine duell: Bianca Andreescu kaks võidetud tie-break’i viisid ta finaali

Bianca Andreescu Miamis. / Foto: Reuters/Scanpix

Kohaliku aja järgi kell 1.35 ööl vastu reedet (Eestis kell 8.35) lõppes Miamis naiste üksikmängu poolfinaal, mille algus oli veninud umbes pooleteisetunnise vihmasaju tõttu.

Bianca Andreescu (Kanada, 8) kaotas Maria Sakkarile (Kreeka, 22) punktidega 109:113, aga võitis selle mängu 7:6, 3:6, 7:6. Murdeid oli siiski rohkem kui need numbrid eeldavad – Sakkari sai vastase servigeimi kätte viiel ja Andreescu neljal korral. Viimase murde tegi Andreescu siis, kui tal oli selg vastu seina – Sakkari asus otsustavas setis servima seisul 6:5.

Andreescu on kahe aasta jooksul tuntuks saanud kui erakordse võitlusvaimuga tennisist, kelle keha on kahjuks liiga vigastustealdis. Koos praeguse Miami turniiriga on Andreescul pisut enam kui kahe aasta jooksul vaid 11 arvesseminevat turniiri, millest kolm ta jättis pooleli ja ülejäänud kaheksast on kolm võitnud ja nüüd veel ühel finaali jõudnud. Kõik finaalid on tal kirjas WTA 1000 või slämmiturniirilt. Andreescul on ka see õnn, et 2019. aasta Indian Wellsi võidupunktid püsivad tema kontol ja laupäeval võiks temast saada nn Sunshine Double’i (Päikesepaiste duubel) kahekordne võitja, sest ta oleks nii Indian Wellsi kui ka Miami valitsev meister. Kuid reaalselt ta seda duublit teinud muidugi pole, viimati võitis samal aastal (2016) need kaks turniiri Viktoria Azarenka.

Andreescu alustas poolfinaali paremini ja juhtis esimeses setis 4:1, kuid Sakkari viigistas 4:4. Nii läks mäng tie-break’i, kus seisuni 5:5 oli kogu aeg 1-2 punktiga ees Andreescu, aga settpallid (6:5 ja 7:6) teenis esimesena Sakkari. Andreescu võttis end kokku, tegi kaks minimurret ja võitis 9:7. Teises setis kuulus varajane murre taas Andreescule, kes juhtis 3:1, aga siis võitis kreeklanna viis geimi järjest. Otsustav sett oli ainus, kus murdega asus juhtima Sakkari. Seisul 4:2 oli kreeklanna võitnud viimasest 9st geimist 7, aga siis kaotas ta kolm geimi järjest. Tundus, et seisul 5:5 tegi Sakkari otsustava sammu võidu suunas, kuid Andreescu reageeris sellele vastase servigeimi nulliga võitmisega! Tie-break’is võitis kanadalanna seisult 1:2 viis punkti järjest ja vormistas võidu seisuks 7:4.

Pärast mängu tunnistas Andreescu, et tema oli see, kes pidi võtma kaitsetaktika, ehkki tavaliselt mängib kanadalanna ise vägagi agressiivselt. “Tema (Sakkari – toim) vastu ei olnud mul muud valikut, kui joosta järele igale pallile ja võidelda lõpuni, sest selleks ta sind sunnib,” ütles Andreescu. “Ta kontrollis enamikke punkte, see oli tõeliselt raske, ma ei valeta. Olen superõnnelik, et tulin võitjana välja.”

Andreescu lisas, et suudab parimat mängu näidata just rasketes seisudes. “Mul on päris palju raskete kolmesetiliste mängude ja neis võitude leidmise kogemusi,” ütles Andreescu. “Vahel mulle tundub, et olen nagu kaheksajalg, sest pallide järele jooksmisel vajaksin justkui kaheksat jalga. See on hullumeelne. Vahel ma isegi ei mõista, kuidas mõne palli kätte sain. Aga selline võitlusvaim on alati minuga. Läbi kogemuste leian tee, kuidas olukorraga toime tulla. Mängides selg vastu seina toob esile mu parimad omadused.”

Otse servist selles mängus kuigi palju punkte ei lõpetatud: Andreescu lõi 2 ässa ja tegi 2 topeltviga, Sakkari vastavalt 3 ja 4. Mõlemal oli ka suurepärane esimese servi õnnestumisprotsent: Andreescu 73 ja Sakkari 72. Kuid esimeselt pallingult võitis kreeklanna 65 ja Andreescu 59% punktidest. Samas pole Sakkari väike ülekaal ka üllatav, sest ta teenis ju vastasest neli punkti rohkem. Murdepalle realiseeris Sakkari 11st 5 ja Andreescu 8st 4.

Laupäevases finaalis kohtub Andreescu maailma esireketi Ashleigh Bartyga (Austraalia). Kuna Andreescu alles 2019. aastal lülitus tippkonkurentsi ja on mänginud vähe turniire, siis finalistid omavahel kohtunud polegi. Ühist on neil nii palju, et mõlemad on oma ainsa slämmiturniiri võitnud aastal 2019.

scroll to top