fbpx
Close

Ashleigh Barty jõudis sammu kaugusele tiitli kaitsmisest

– Ashleigh Barty / Foto: Zumapress/Scanpix

Maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) võitis Miami turniiri poolfinaalis Elina Svitolina (Ukraina, 5) 6:3, 6:3 ja on nüüd vaid ühe võidu kaugusel tiitli kaitsmisest,

2019. aastal, kui viimati Miamis mängiti, võitis Barty poolfinaalis Anett Kontaveidi täpselt sama tulemusega. Siiski oli Svitolina tänane vastupanu natuke kõvem, sest mäng kestis poolteist tundi. Kahe seti vaheajal kutsus Barty väljakule arsti ja korra käis tohter tema kõhulihast masseerimas ka teise seti keskel, kuid siis ei tohtinud ta selleks enam üle minuti aega kulutada. Vaevalt siiski kõhulihase probleem Barty finaalis mängimist segab, sest reedel saab ta puhata ja mängu põhjal ei tundunud olukord üldse hulluna.

Barty oli tagajoone pallivahetustes teravam ja lisaks jäi Svitolina hätta liiga pehme serviga. Austraallanna haaras initsiatiivi ka tõrjel ja juhtis kahe murdega 4:1. Siis sai Svitolina ühe murde tagasi, aga andis seisul 3:5 uuesti servigeimi ära. Teine sett oli võitluslikum, kuid selleski suutis Svitolina võita ainult kaks oma servigeimi. Natuke oli ukrainlanna teravam, aga see väljendus vaid selles, et kui esimeses setis tegi ta 4, siis teises 7 äralööki. Need arvud ja muidugi summa (11) on marginaalsed Barty 28 äralöögiga võrreldes. Lisaks tegi Svitolina rohkem lihtvigu (34 vs 28).

Maailma esireket oli küll hädas esimese servi protsendiga (48), ent lõi seitse ässa. Huvitaval kombel neist kaks lõi Barty teisel pallingul. Svitolina esimese servi protsent oli parem (62), aga kui võrrelda, et Barty võitis esimese pallingu punktidest 65% ja Svitolina 49%, torkab paremus kohe silma. Pea sama suur oli vahe ka teisel servil (56% vs 42%).

Muide, Barty oli Svitolinat võitnud 6:4, 6:3 nende viimases ja vägagi olulises kohtumises WTA aastalõputurniiri finaalis, kuid kaotanud ukrainlannale viis varasemat mängu. Tõsi, Svitolina juhtis 4:0 juba 2018. aasta kevadeks, mil Barty ei olnud veel maailma TOP20 sekka murdnud, aga ukrainlanna paiknes juba teist hooaega esikümnes.

Reede öösel selgub, kas Barty kohtub finaalis Bianca Andreescuga (Kanada, 8) või Maria Sakkariga (Kreeka, 22).

scroll to top