Garbine Muguruza alistas tiitlikaitsja, Karolina Pliškova võitis napilt

Garbine Muguruza. / Foto: Reuters/Scanpix

Doha tenniseturniiril, kus Anett Kontaveit jõudis veerandfinaali, on kaheksa parema hulgas alles pooled asetatud mängijatest, üks neist muidugi Eesti esireketi tänane vastane Petra Kvitova (Tšehhi, 4).

Kolmapäeva viimases kohtumises, mis venis kohaliku aja järgi pool tundi üle kesköö, suutis Karolina Pliškova (Tšehhi, 2) alistada Ons Jabeuri (Tuneesia) 6:4, 4:6, 7:5. Mäng oli üsna kõikuv, mõlemal olid oma perioodid, kus nad domineerisid. Pliškova juhtis 6:4, 3:0, aga kaotas siis viis geimi järjest ja Jabeur tuli mängu tagasi, võites teise seti. Otsustavas setis rebis Pliškova ette 5:2, aga Jabeur viigistas 5:5, päästes ka ühe matšpalli seisul 5:2, 40:30. Kuid pikema kõrre tõmbas ikkagi Pliškova, kes võitis viimasest 9st punktist 8.

Pärast koroonaviiruse pausi on Pliškova langenud maailma edetabelis kolmandalt kohalt kuuendaks, ehkki palkas enda treeneriks kuulsa sakslase Sascha Bajini, kes omal ajal viis tippu Naomi Osaka. Kolmel viimasel slämmiturniiril ei ole Pliškova jõudnud kolmandast ringist kaugemale ja tema ainus saavutus viimase poole aasta jooksul on Rooma turniiri finaalipääs. 186-sentimeetrise Pliškova üks tugevamaid relvi on alati olnud serv, aga ka matšis Jabeuri vastu ei olnud see veenev – 6 ässa kõrval 4 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent ainult 50. Pole siis ime, et Jabeuril oli koguni 10 murdepalli, millest ta realiseeris 4.

Pliškova kohtub veerandfinaalis Jessica Pegulaga (USA) ning just selle paari võitja kohtub matši Kontaveit-Kvitova võitjaga. Pegula on vastupidiselt kahele Tšehhi kuulsusele viimasel ajal väga hästi mänginud ning järgmisel nädalal kerkib karjääri kõrgeimale kohale – hetkel on see 38., kuid Pliškova võitmise korral tõuseks ta 36ndaks.

Pärast koroonaviiruse pausi on Pegulal kaks head tulemust – veerandfinaali jõudmine Cincinnati Masters 1000 turniiril ja Australian Openil. Ta on võitnud maailma 5. reketit Elina Svitolinat (Ukraina), aga ka Valgevene staare Arina Sabalenkat ja Viktoria Azarenkat. Kolmapäeval lülitas Pegula 6:2, 7:5 võiduga välja Jelena Ostapenko (Läti), kes taas mängis endale tüüpiliselt. Otsustava seti seisul 2:4 järgnes Ostapenko äralöökide kaskaad ja 12 võidetud punkti järjest (5:4), aga justkui nõiaväel eksis ta seejärel peaaegu kõigil ründelöökidel. Selline ongi Ostapenko mäng…

Kolmapäeva keskseimaks mänguks võis siiski pidada Doha turniiri mulluse võitja Arina Sabalenka (3) heitlust Garbine Muguruzaga (Hispaania), kes oli Australian Openil ainsana lähedal võitja Naomi Osaka alistamisele. Esimeses seti võitis Muguruza kindlalt, aga siis läks põnevaks ja üllatavalt palju servimurdeid (mõlemal 3) nähti teises setis. Muguruza juhtis 2:0, siis omakorda Sabalenka 5:3, aga Muguruza uuesti 6:5 oma pallingul. Nüüd murdis Sabalenka taas ja võitis tie-break’i.

Otsustavas setis oli Sabalenka murdega ees, kui Muguruza võitis tema ülipika servigeimi seisuks 3:3. See oli lõplik murrang, sest viimases kolmes geimis kaotas Muguruza vaid kaks punkti – tulemus 6:2, 6:7, 6:3. Tabeli ülemises pooles on siiski favoriite palju, lisaks Muguruzale Svitolina (1) ja Azarenka (8), ent kõigepealt tuleb hispaanlannal alistada järgmine vastane Maria Sakkari (Kreeka), kes on samuti kõva pähkel.