fbpx
Close

Korda võitles kõvasti, aga seti lõpud kuulusid Rublevile

– Andrei Rublev / Foto: EPA/Scanpix

Andrei Rublevil (Venemaa, 4) ei olnud kerge 20-aastase Sebastian Korda (USA) vastu, kui venelase võidutulemus Miami Openi veerandfinaalis oli 7:5, 7:6.

Rublev võinuks võita kindlamalt, aga just siis, kui ta hakkas servima vastavalt seti ja matši võiduks, suutis Korda venelase pallingu murda lausa nulliga. Kuid esimese seti seisult 5:5 oli Rublev kindlam. Pärast oma servi võitmist asus ta tšehhi päritolu ameeriklase vastu juhtima tema servil 40:0 ja kasutas kolmanda settpalli.

Teises setis kordus seisul 5:3 sama stsenaarium, kuid seekord ei suutnud Rublev seisult 6:5 enam vastase servi murda, vaid mäng lõppes tie-break’iga. Korda oli ees seisuni 5:4, mil ameeriklasel oli kasutada kaks servi, aga ta kaotas mõlemad punktid. Rublev ei realiseerinud matšpalli seisudel 6:5, ja 7:6, aga suutis seda seisul 8:7. Rublev võitis ässad 5:4 ega teinud ühtki topeltviga (Korda vaid ühe), kuid esimese servi õnnestumisprotsent oli Kordal palju parem – vastavalt 70 ja 50. Punkte võitis aga Rublev esimeselt servilt rohkem – 85 ja 71%.

Rublev kohtub nüüd poolfinaalis teise üllataja Hubert Hurkacziga (Poola). Rublevi jaoks on tabel olnud seni üsna lihtne. Kui ta võidaks Hurkaczit, jõuaks venelane finaali kohtumata ühegi TOP30 mängijaga. Ning sealgi võiks ta kohtuda itaallase Jannik Sinneriga, kes on maailma 31. reket.

scroll to top