fbpx
Close

Hubert Hurkacz võitis Miami turniiri

Hubert Hurkacz Miamis. / Foto: Reuters/Scanpix

Miami turniiri meeste üksikmäng, kus alates veerandfinaalist sündis palju üllatusi, sai sellele väärilise lõpu, kui ka finaalis väljus 7:6, 6:4 võitjana pigem kergeks autsaideriks peetud poolakas Hubert Hurkacz (26).

Hurkacz on tänavu jäänud võitmatuks kõigis kümnes Florida osariigis peetud mängus, sest jaanuaris oli ta saanud esikoha Delray Beachi turniiril. Tänases finaalis asus Hurkacz Jannik Sinneri (Itaalia, 21) vastu kiiresti juhtima 3:0, kuid Sinner vastas kohe omapoolse murdega ja võrdsustas seisu. Ka Sinneril oli 2021. aasta esimeselt kolmelt kuult juba üks turniirivõit kirjas, kui ta teenis tiitli Australin Openile eelnenud võistlusel Great Ocean Road Open.

Kui Sinner asus omakorda murdega ette 6:5, tundus see pisut ebaõiglane, sest Hurkaczil oli setis olnud viis murdepalli, aga Sinneril ainult kaks. Kuid poolakas suutis õigluse taastada, kui murdis Sinneri pallingu nulliga ja viigistas 6:6. Tie-break’is mängiti ilmselt otsustavad punktid seisul 3:2, kui Hurkacz võitis järjest kaks pallivahetust Sinneri servil. Läinud 5:2 ette, võitis Hurkacz viimase geimi 7:4.

Sama hooga jätkas Hurkacz teises setis. Poolakal õnnestusid nii servid kui ka tõrjed ja 4:0 edu tähendas, et ta oli võitnud kuus geimi järjest. Sellest seisust Sinner enam välja ei tulnud. Üks murre itaallasel õnnestus, aga enamat mitte. Sinnerit vedas alt serv, ta lõi ainult ühe ässa ja tegi 5 topeltviga. Ka Hurkacz lõi vähem ässasid kui poolfinaalis venelase Andrei Rublevi vastu (vastavalt 3 ja 8), kuid poolaka esimese servi õnnestumisprotsent oli 71 ja Sinneril 60. Seljavõitu servil täiendas veel tõsiasi, et esimeselt pallingult teenis Hurkacz 69 ja Sinner 55% punktidest. Viimane näitaja on kõvakattega väljakul meeste mängus ikka üsna madal.

Mängujärgses intervjuus ütles Hurkacz, et talle tuli kasuks koroonaviiruse pausi ajal Floridas harjutamine. “Eelmisel hooajal veetsin siin peaaegu pool aastat. Treenisin kevadel ja suvel kõige palavama ilmaga, mis aitas kõvasti kaasa, eriti praegustes keerulistes tingimustes, kui väljakud olid siin minu mängustiili jaoks pisut aeglased. Samuti puhus tugev tuul nii ühelt kui teiselt poolt, nii et see oli väga suur võit,” ütles Hurkacz.

Poola tennis on pooleaastase vaheaja järel saavutanud kaks suurt võitu – oktoobris tuli Iga Swiatek esikohale Prantsusmaa lahtistel, aga täna võitis Hurkacz esmakordselt karjääris ATP Masters 1000 turniiri. Mõlemad tiitlid olid ka Poola tennisele esmakordsed. Nüüd on huvitav kokkusattumus, et esmaspäeval avaldatavas ATP edetabelis tõuseb Hurkacz 16. kohale, kus WTA edetabelis paikneb samal positsioonil ka Swiatek. Sinneri uus edetabelikoht on 22., mis samuti tema karjääri kõrgeim. “Pallid tundusid täna servimisel nii aeglased,” ütles Hurkacz, kes sellega ka põhjendas, miks nad Sinneriga kahe peale ainult neli ässa lõid. “Minu jaoks oli see raske, kui polnud võimalik võita kergeid punkte, sest Jannik on suurepärane tõrjuja.” Sinneril õnnestuski murdepallidel saavutada sajaprotsendiline tulemus 3st 3, aga Hurkaczi 11st 4 osutus ikkagi võidukaks.

scroll to top