Katriin Saar võitles endise esisaja mängijaga vapralt

Katriin Saar. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Esimest korda karjääri jooksul WTA turniiri kvalifikatsioonis kaasa teinud Katriin Saar kaotas avaringis endisele maailma esisaja (parim koht 45.) mängijale Anna-Lena Friedsamile (Saksamaa) 1:6, 3:6.

Lisaks neljale võidetud geimile, oli veel mitmes geimis võrdset heitlust. Kui arvestada, et Katriin murdis tugeva vastase servi kolm korda, on see väga hea näitaja, aga paraku jäi ta oma serviga ikkagi hätta. Lõpus Saar natuke parandas oma esimese servi õnnestumisprotsenti, kuid see jäi ikkagi napilt alla poole (49).

Saar alustas mängu kohe murdega, kuigi vastane juhtis selles geimis 40:0. Järgmine geim oli üsna pikk, kuid eestlanna kaotas oma servi kohe vastu. Veel tekkis võimalus seisul 1:3, kui Saarel oli kolm murdepalli, aga lõpuks ta avasetis ei võitnudki peale esimese geimi ühtki. Teises setis jõudis Saar seisult 1:4 järele 3:4 ning nüüd võitis ka esimest ja viimast korda oma servi.

Aga eks tuleb ikkagi tunnistada, et vastane oli parem. Lõpuks võitis Saar esimeselt servilt 41% punktidest ja Friedsam 64%, kuid veel teise seti keskel oli selline seis, et Eesti mängija oli esimese servi tõrjelt saanud rohkem punkte kui oma pallingust!