Eestlannadel oli võimalusi, aga teise ringi ei jõudnud keegi

Maileen Nuudi suutis ainsana seti võita. / Foto: Igor Pissarev

Kolm Eesti tennisisti pakkusid ITF-i W40 turniiril Tallink Open põneva elamuse, aga paraku ei suutnud võita Maileen Nuudi, Elena Malõgina ega ka Katriin Saar.

Kõigepealt mängis eestlannadest hoopis Anna Maria Tottrup, kellel nii kõrges konkurentsis nagu 40-tuhandeline turniiri läks kindlasti raskeks. Geimivõiduta ta ei jäänud, kuid 1:6, 1:6 kaotus maailma 279. reketile Andrea Lazaro Garciale (Hispaania) oli loogiline tulemus.

Kui Nuudi mängis hästi algul, siis Malõgina ja Saar mängu teisel poolel. Nuudi oli aga ainus, kel õnnestus võita sett ja seda teisena asetatud Tena Lukase (Horvaatia, WTA 233.) vastu. Nuudi oli esimeses setis väga kindel, oma servigeimi ei kaotanudki. Kui ta juhtis 4:1 ja 5:2, olid Nuudil head võimalused vastase serv veelkorra murda, aga Lukas päästis mõlemad geimid. Kuid selline sündmuste käik ei viinud kuidagi Nuudit endast välja – oma servigeimid võitis ta seejärel nulliga.

Paraku jäi Nuudi teises setis kohe 0:3 taha ja ega enam šanssi polnudki, sest nüüd oli Lukas oma servil väga kindel, Kolmandas setis oli Nuudi viimane võimalus seisul 1:4, kui ta teenis murdepalli, aga ta oli juba enne kaks oma servigeimi kaotanud. Murdepall, mis kokkuvõttes poleks pruukinud aidata, jäi aga realiseerimata ja Nuudi kaotas 6:3, 3:6, 1:6.

Esimeses setis lausa 100% (15st 15) esimese servi punktidest võitnud Nuudi sai lõpuks esimeselt pallingult 61% punktidest, mis näitab, et teises ja kolmandas setis oli serv siiski selgelt kehvem. Aga muidu ei olnud 6 ässa, 5 topeltviga ja esimese servi õnnestumisprotsent 57 sugugi halvad näitajad.

Elena Malõgina palub taevastelt vägedelt abi. / Foto: Igor Pissarev

Malõginalt loodeti võitu kõige rohkem, sest ta kohtus endast edetabelis ligi sada kohta tagapool (434.) asunud Deborah Chiesaga (Itaalia), kes pääses põhiturniirile kvalifikatsioonist. Paraku suutis Malõgina mängu võrdsustada või isegi pisut paremini mängida alles siis, kui ta oli taga 2:6, 0:3. Malõgina jõudis viigini 3:3 ja pärast seda, kui oli uuesti jäänud taha 3:5, ka viigini 5:5. Kuid seisul 5:6 kaotas Malõgina oma servigeimi ja mäng oli läbi.

Selles kohtumises oli mõlema mängija serv nö stabiilne, sest kumbki ei löönud ässa ja mõlemad tegid ainult ühe topeltvea. Suhteliselt hea oli ka esimese servi õnnestumisprotsent – Malõginal 60 ja Chiesal 69. Kuid esimeselt servilt võitis vastane punkte siiski parajalt rohkem (69 vs 57%) ja sellest piisas.

Katriin Saar hakkas teises setis kõvasti võitlema, aga topeltvead tõmbasid võimalustele kriipsu. / Foto: Igor Pissarev

Saar kohtus samuti kvalifikatsioonist edasi pääsenud Freya Christiega (Suurbritannia, WTA 448.), aga meie mängijaga võrreldes oli briti edetabelikoht siiski päris hea. Siinkohal peame vabandama lugejate ees, sest eile sai tabelit vaadatud valesti – Saar paiknes küll kuulsa belglanna Yanina Wickmayeriga (endine maailma 12. reket) kõrvuti, aga mitte samas paaris. Hoopis Saare ja Christie mängu võitja pidi homme Wickmayeriga kokku minema.

Saar leidis end teise seti algul samast seisust nagu Malõgina ehk 2:6, 0:3. Aga erinevalt Malõginast polnud ta tolleks hetkeks võitnud ühtki oma servigeimi, esimeses setis tegi Saar hoopis kaks murret, kuid oma neljas pallingugeimis võitis kokku ainult neli punkti. Kuid seisul 0:3, 15:30 Saar ärkas ja tegi meeletu spurdi. Ta võitis järgmisest 13st puntkist 12 ja kümme järjest. Nulliga võitis ta nii vastase kui oma servi ja seis oli 3:3. Järgmine geim kestis 22 punkti ja Saarel oli neli murdepalli, Christiel viis geimpalli. Kuid saar murdis ja juhtis oma servil 4:3. Aga nüüd läks taas käest – ta tegi geimis kolm topeltviga ja siis veel seisul 5:6 kaks topeltviga ja analoogia Malõginaga oli lõpuks numbriliselt täielik, sest ka Saar kaotas 2:6, 5:7.

Neljapäeval on eestlannad seega võistlustules vaid paarismängus. Üks peab võitma ja poolfinaali pääsema, sest Nuudi ja Lesley Pattinama Kerkhove (Holland) kohtuvad Saare ja Anastasia Kupareviga (Saksamaa). See mäng peetakse Tallinki halli peaväljaku neljanda kohtumisena ja võiks alata ca kella 15-16 paiku, kuid kindlasti mitte enne kella 14.30.