fbpx
Close

Eestlannad kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud, põhitabelis kolm Eesti mängijat

Marie Johanna Lapimaa mängis teises setis võitluslikult ja võitis kolm geimi. / Foto: Igor Pissarev

Tallink tennisekeskuses täna alanud ITF-i W40 turniiril Paf Open ei pääsenud eestlannad kvalifikatsiooni esimesest ringist edasi.

Samas on selge, et peamiselt meie noorteklassi mängijaile on W40 turniiri kvalifikatsioon liiga tugev. Kui W15 turniiril on maailma neljanda-viienda saja tennisistid kõrgeima paigutusega, siis W40 turniiri peavad nad alustama kvalifikatsioonist. Ei hakka siin tulemusi välja tooma, aga meie parimatena teenisid kolm geimi Gerda Reinaru valikturniiril teisena asetatud Eden Silvalt (Suurbritannia) ja Marie Johanna Lapimaa Kathleen Kanevilt (Saksamaa).

Samas on Eesti teise ešeloni mängijad W15 ja W25 turniiride kvalifikatsioonist edasi saanud, näiteks Liisa Varulil, Elisabeth Iilal ja Laura Rahnelil on see õnnestunud. “Rahnel ja Iila soovisid osa võtta, aga jäid haigeks,” ütles turniiri direktor Allar Hint. “Tegelikult on Paf Openi kvalifikatsiooni tase paras pähkel isegi Elena Malõginale ja Maileen Nuudile, kes nüüd otse põhitabelisse said. Kui nad sellise koosseisuga valikturniiri läbiksid, oleks see neile väga hea tulemus.”

Veel mängisid eestlannadest kvalifikatsioonis Victoria Maria Mändma, Meribel Järna ja Kätriin Reinvald. Vaata kvalifikatsiooni tabelit siit.

Põhiturniiri tabel loositi täna. Malõgina avaringi vastane pole veel teada, sest ta tuleb kvalifikatsioonist. Kuid on teada, et võidu korral kohtub Malõgina 2. ringis kõige nimekama avaringi paari võitjaga. Nimelt kohtuvad omavahel eile Tallink Openi võitnud Yanina Wickmayer (Belgia) ja neljandana asetatud sakslanna Mona Barthel. Oma parimal nädalal olid nad maailma edetabelis vastavalt 12. ja 23. kohal. Bartheliga on kohtunud nii Kaia Kanepi kui ka Anett Kontaveit, Wickmayeriga ainult Kanepi.

Maileen Nuudi kohtub avaringis Lea Boškoviciga (Horvaatia WTA 244.). Nuudil on selles mängus üks pluss – nimelt on ta eelmisel aastal Boškovici võitnud Darmstadti W25 turniiri avaringis. Samas on Nuudi edetabelis ca 500 kohta tagapool. Eelmisel aastal võitis Boškovic ITF-i W60 turniiri, aga Nuudi kaks W15 turniiri.

Katriin Saar läheb kokku Camilla Rosatelloga (Itaalia, 5), kes on edetabelis 229. kohal. Rosatello võitis eelmisel aastal ühe W25 turniiri ja on lähedal oma karjääri parimale edetabelikohale (225.), mille ta saavutas 2017. aastal.

Vaadake põhiturniiri tabelit siit.

Loositud on ka paarismängu tabel, kus osaleb viis Eesti mängijat. Koos mängivad Mändma ja Alissia Aleksandra Kivi, Malõgina paariline on Darja Semenistaja (Läti) ja nad kohtuvad kohe avaringis Saare ja Patricija Paukštytega (Leedu), seega on tulemas Balti matš. Nuudi mängib koos Lesley Pattinama Kerkhovega (Holland), kellega nad Tallink Openil jõudsid poolfinaali.

Paarismängu tabelit saate näha eelmise lingi alt.

Teisipäevane ajakava on sarnane eelmise turniiriga, et sel päeval üksikmängu põhiturniir ei alga, aga paarismängu avaring peetakse. Samuti mängitakse lõpuni kvalifikatsiooniturniir, aga seal eestlannasid enam pole.

Vaata teisipäeva ajakava siit. Eesti mängijad enne kella 14 platsile ei tule,

scroll to top