fbpx
Close

Milline loos!? Kaia Kanepi kohtub Tallinn Openi avaringis Jelena Ostapenkoga

– Just sellel fotol on Kaia Kanepi Merko Cupil mängimas Jelena Ostapenkoga. / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Laupäeva keskpäeval viidi Forus Tondi tennisekeskuses läbi WTA 250 turniiri Tallinn Open põhitabeli loosimine ja kõige intrigeerivam avaringi paar on ilmselt Jelena Ostapenko (Läti, 5) – Kaia Kanepi.

Kaia Kanepi, kes üsna napilt jäi asetusest ilma, läheb kohe kokku TOP20 mängijaga, kuid tegelikult oli sarnane ebaõnn ka Jil Teichmannil (Šveits), kes jäi esimesena asetusest ilma ja kohtub kaheksandana asetatud Shuai Zhangiga (Hiina). Kaia ja Ostapenko omavaheline seis on 1:0 Läti tennisisti kasuks, kuid arvestatud ei ole loomulikult eestlanna võitu 2020. aasta Merko Cupil ehk Eesti – Läti maavõistlusel. Ostapenko sai võidu Kaia üle Eastbourne’i muruturniiril, kus ta on olnud edukas – mullu võitis selle turniiri. Üks pluss on Kanepil muidugi see, et äsja Soulis finaali jõudnud Ostapenko saabub Tallinnase väsinuna.

Anett Kontaveidi avaringi vastane on Xiyu Wang (Hiina, WTA 57.), kes on 21-aastase mängijana tõusuteel. Kuid suuremad saavutused Wangil siiski puuduvad, WTA turniiri finaali ta jõudnud ei ole, Hiinlanna on jõudnud sel aastal WTA 125 turniiri ehk Challengeri finaali Valencias ja Tallinn Openiga sarnase tasemega turniiril Washingtonis poolfinaali. Wang kaotas seal Ljudmilla Samsonovale, kes hiljem finaalis võitis Kanepit. Kontaveit ja Xiyu Wang ei ole varem kohtunud. On ka juba teada, et nad mängivad teisipäeval.

Kui Anett esimese ringi võidab, võib tema vastane taas olla Tereza Martincova (Tšehhi), kes peab edasipääsuks alistama kvalifikatsioonivõistluselt tulija. Martincovat võitis Anett raskes mängus Cincinnati turniiri 2. ringis. Asetatutest on samas tabeliosas Jelena Rõbakina (Kasahstan, 6), kes võiks olla Anetti potentsiaalne vastane veerandfinaalis.

Kaia peaks aga Ostapenko võitmise korral kohtuma huvitava paari Claire Liu – Ann Li (mõlemad USA) võitjaga. Huvitav on see paar põhjusel, et 2017. aasta Wimbledoni noorteturniiri finaalis võitis Liu Li ja nende hiina päritolu on ka sarnane. Samas tabeliosas on asetatutest veel Madison Keys (USA, 4), kes võiks kohtuda Kaia edu korral temaga veerandfinaalis.

Eesti kolmas ja neljas reket said endale üsna rasked vastased, eriti Elena Malõgina, kes läheb kohe kokku Belinda Benciciga (Šveits, 2), Maileen Nuudi esimese ringi vastane on Donna Vekic (Horvaatia), praegu küll WTA 88. reket, aga parematel päevadel olnud TOP20 sees (2019 novembris 19. kohal).

Vaadake Tallinn Openi põhiturniiri tabelit siit.

scroll to top