fbpx
Close

Katriin Saar võitles vapralt, aga kaotas nagu ka teised eestlannad

Katriin Saar mängimas Paf Openil. / Foto: Igor Pissarev

Kahjuks ei saanud Tallinas ITF-i W40 turniiril Paf Open üksikmängus teist nädalat järjest ükski eestlanna avaringist edasi. Aga rõõmu teeb Katriin Saare tubli mäng, sest vahepeal peaaegu juba tennisest loobunud mängija avaldas visa vastupanu viiendana asetatud Camilla Rosatellole (Itaalia).

Saar jäi maailma 233. reketi vastu kahe murdega taha 0:3, aga ei lasknud mängul sarnaselt enam jätkuda. Ta sai ühe murde tagasi seisuks 2:3 ja uuesti murdis Rosatello servi seisul 4:5. Järgmises geimis viigiseisul päästis Katriin kaks murdepalli ja asus esimest korda juhtima, kuid Rosatello seejärel hoidis pallingut ja seti otsustas tie-break. Vastastikkuseid murdeid oli seal palju, aga kui Saar juhtis 5:4, suutis itaallanna esimest korda võita oma servil mõlemad punktid ja siis ka ühe Katriini servil.

Ka teises setis tuleb Saart kiita võitluse eest, sest ta suutis seisult 0:5 jõuda järele 3:5. Kuid paraku tuli leppida 6:7, 3:6 kaotusega. Seekord suutis Saar ka topeltvigu enam-vähem kontrolli all hoida ja tegi neid 4 vastase 5 vastu. Esimese servi protsent 60 oli ka hea, aga esimeselt servilt võitis siiski Rosatello rohkem punkte (67 vs 57%).

Paraku ei ole teiste Eesti mängijate esitusest midagi muud peale tulemuste kirjutada, sest Elena Malõgina kaotas Zeynep Sonmezile (Türgi) 1:6, 0:6 ja Maileen Nuudi Lea Boškovicile (Horvaatia) 1:6, 1:6. Sealjuures oli Nuudi 2022. aastal Boškovici Darmstadti W25 turniiril võitnud.

Üsna haruldane oli, et W40 turniiri avaringis kohtusid Yanina Wickmayeri (Belgia) ja Mona Barthel (Saksamaa, 4), sest tegemist on vastavalt endise maailma 12. ja 23. reketiga. Kuid Wickmayer sai lühikese aja jooksul juba teise võidu vastase loobumise tõttu. Tallink Openi finaalis oli tema vastu mängu pooleli jätnud Lina Gjorcheska (Põhja- Makedoonia), aga täna seisul 3:6, 5:1 Wickmayeri poolt vaadatuna loobus Barthel.

Paarismängu veerandfinaale, kus osalevad Malõgina ja Nuudi, täna ei peeta.

scroll to top