Kasatkina ja Wangi mängus tehti 17 servimurret

Kui Anett Kontaveidil õnnestus Zhuhai turniiri tänases mängus võita 8st oma servigeimist 2, siis umbes sarnases hädas olid pallinguga Asalea alagrupis avamängu pidanud Darja Kasatkina (Venemaa) ja Qiang Wang (Hiina).

Kasatkina võitis kohtumise 6:1, 2:6, 7:5 sellest hoolimata, et tegi 9 topeltviga ja võitis vaid 49% esimese pallingu punktidest. Wangi näitajad olid paremad (2 topeltviga ja 53% võidetud esimese pallingu punktidest), et aga hiinlanna sai esimest servi sisse vaid 54%, pidi ta rohkem lootma teisele pallingule, millega ta võitis ainult kolmandiku (33%) punktidest.

Servimurdeid oli koguni 17, neist 9 sooritas Kasatkina ja 8 Wang. Ülimalt iseloomulik oli otsustav sett, kus seisult 1:1 tegi Kasatkina 5 ja Wang neli murret järjest. Viimast võimalust seisul 5:6 aga Wang enam ei kasutanud ja Kasatkina võitis üle pika aja oma pallingu, mis otsustaski mängu.

Kontaveidi ja Elise Mertensi kohtumises toimus 8 murret 16s geimis ehk siis täpselt pooled. Vaid Arina Sabalenka (Valgevene), kes alistas Orhidee alagrupis Ashleigh Barty (Austraalia) 6:4, 6:4, loovutas oma servi vaid korra.

Naiste tennises on isegi kõvakattel servi sagedane murdmine saanud normiks, sest ka WTA finaalturniiril murti ligi 40% servigeimidest.