fbpx
Close

Darja Kasatkina võitis WTA 250 turniiri ja peaks mööduma edetabelis Kaia Kanepist

– Daria Kasatkina | Foto: AP/Scanpix

Kunagine maailma esikümne mängija Darja Kasatkina (Venemaa) võitis pärast pikka mõõnaperioodi oma kolmanda WTA turniiri.

Melbourne’is peeti slämmiturniiri teisel nädalal (algas tegelikult juba laupäeval) WTA 250 turniir nimega Phillip Island Trophy, kus peamiselt osalesid Australian Openil 1. ja 2. ringis välja langenud mängijad. Oleme juba kirjutanud, et turniiril esimesena asetatud Sofia Kenin (USA), kes avaringis oli vaba, kaotas kohe oma esimeses kohtumises maailma 727. reketile Olivia Gadeckile (Austraalia). Teisena asetatud Bianca Andreescu (Kanada) langes välja poolfinaalis kaotusega Marie Bouzkovale (Tšehhi, 13).

Kasatkina oli sel turniiril asetamata, kuid alistas teel turniirivõidule koguni neli asetatud mängijat: Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa, 7), Petra Martici (Horvaatia, 4), Danielle Collinsi (USA, 8) ja finaalis Bouzkova 4:6, 6:2, 6:2. Ka mängudes Pavljutšenkova ja Collinsiga oli Kasatkina esimese seti kaotanud.

Kui arvutus peab paika, siis Kasatkina möödub edetabelis Kaia Kanepist. Eesti teine reket peaks olema esmaspäeval avaldatavas WTA edetabelis 62. või 63. kohal. Sellest edetabelikohast peaks piisama, et pääseda Tokyo olümpiale, aga Kaial oleks siiski vaja teha veel paar head tulemust, sest ta peab arvestama ka 2019. aasta Roland Garrosi 1/8 finaali punktide kaotamisega.

scroll to top