fbpx
Close
PAF.ee

Kanada profispordi staarid Wayne Gretzky ja Steve Nash fännavad tennist

Wayne Gretzky koos abikaasaga jälgimas 2010. aasta US Openi finaali. / Foto: AP/Scanpix

Nagu koroonaviiruse ajastul kombeks, moodustatakse tihti veebi kaudu nö “telesild” ja intervjueeritakse ühes saates mitut inimest. Nii tegi ka Tennis United, kes tõi arvutiekraanile Kanada tuntuima hokimängija Wayne Gretzky ja parima korvpalluri Steve Nashi.

Kuna mõlemad on spordiga juba ammu lõpetanud, siis nüüd tunnevad nad rõõmu ja põnevust tippvõistluste jälgimisest. Tennis on mõlema mehe hobi. “Kuigi Novak Djokovic on ka väga hea mängija, tahaksin just eriliselt ja veel kord näha Roger Federeri ja Rafael Nadali finaali. See paneb mul vere keema,” ütles Gretzky (59).

Gretzky kõige meeldejäävaim tennisematš oli 1981. aasta Wimbledoni finaal, kus John McEnroe, kes on praegu hokilegendi hea sõber, võitis esimest korda Björn Borgi, lõpetades rootslase viieaastase võiduseeria Londonis. “Minu noorusajal oli McEnroe ja Borgi rivaliteet täiesti unikaalne ja mulle on nende mäng siiani kuidagi harjumuspärane. Praegu on tennis juba teistsugune sport, tänapäeval mängitakse võimsamalt ja kiiremalt,” lisas Gretzky.

Ka Nash (46) ütles, et tema huvi tennise vastu algas lapsepõlves just McEnroe fännamisest. “Ma ei saanud tema pealt silmi, sest kunagi ei võinud teada, mis hakkab juhtuma. Tal olid kogu aeg emotsioonid varrukast võtta,” meenutas Nash. “Tema võrgumäng, pallitunnetus ja loovus olid erakordsed. Ta oli igas mõttes artist, kes lummas sind oma mänguga.”

Kuid praegu on Nash nagu ka Gretzky keskendunud eelkõige meeste tennise suure kolmiku heitlustele kaasaelamisele. “Ma ei ole kunagi mõelnud, et peaksin Federeri või Nadali vahel valima endale lemmikut. Hindan neid mõlemat kõrgelt ja las võidab see, kes on hetkel parem,” ütles Nash. “Imeline on ka näha tänapäeva mängu, kus Djoker, Roger ja Rafa saavutavad kõik oma paremuse erineval moel. Kui hakkad sellele mõtlema, siis igaüks neist tundub maailma parim.”

“Kui Federer alustas tipputõusu, siis ta haaras sind täielikult. Ta oli suurepärane atleet mitmekülgse löögiarsenaliga. Lõikas tagakätt, leidis lööginurki, tungis vajadusel võrku. Tema eeskäsi oli meisterlikkuse tipp, aga samas ta ju servis hästi ja lõi lendpalli suurepäraselt,” jätkas Nash tennisestaaride iseloomustamist. “Kui alustas Rafa, siis mõtlesin: vau, see noormees on ju atleetlikkuse poolest lausa loom ja tema vaimse tugevuse vastu ei saa keegi. Olen vaadanud tema mängu aastaid ja praegu mõtlen, kas olen näinud teda vollel eksimas? Ja lõpuks Djokovic – kuidas ta liigub, tema paindlikkus ja stabiilsus. Kui ta on parimas vormis, on teda praktiliselt võimatu võita. Ta paneb sind meeletu surve alla.”

Nii Gretzkyl kui ka Nashil on hea meel, et viimasel ajal on edu saatnud Kanada tennist. Gretzky eredaim elamus oli 2017. aastast, kui Denis Shapovalov võitis Montreali turniiril Nadali. “Meil oli õnne olla selle mängu ajal tribüünil. Kui hakkasin kõvasti karjuma Denisi heade löökide järel, siis abikaasa müksas mind: “Iga kord, kui sa kisad, vaatab Nadal sinu poole.” Seepärast hoidsin pisut tagasi, et austada ka oma kaasmaalase vastast.”

scroll to top