Kanada võitis esmakordselt Davise karika

Otsustava võidu toonud Felix Auger-Aliassime’i (käed püsti) ümbritseb kogu Kanada tiim. / Foto: Reuters/Scanpix

Davis Cupi võitis esmakordselt Kanada meeskond, kes finaalis settigi kaotamata alistas Austraalia 2:0. Paarismängu ei peetud, sest võitja oli selge.

Kanada on tänavu võitnud mõlemad meeskondlikud turniirid, jaanuarus sai ta esikoha ATP Cupil. Kui võiks öelda, et varasema reglemendi puhul (neli üksikmängu ja paarismäng) oleks vast üllatusi vähem, siis Kanada on piisavalt tugev, et ka kolm võitu üksikmängudes kätte saada. Malagas peetud finaalturniiril oli Kanada kahe mehe edetabelikohtade (Felix Auger-Aliassime 6. ja Denis Shapovalov 18.) põhjal tugevaim meeskond. Teadaolevatel põhjustel ei teinud kaasa Venemaa, kel on kaks meest esikümnes, ning Hispaanial ei mänginud maailma edetabeli kaks liidrit Carlos Alcaraz ja Rafael Nadal.

Veerand- ja poolfinaalis üksikmängu kaotanud Shapovalov sai täna jagu Thanasi Kokkinakisest (ATP 95.) 6:2, 6:4. Shapovalov tegi mõlemas setis murde juba alguses, aga ilmselt otsustas lõplikult teise seti neljas geim, mis kestis 22 punkti ja kus Shapovalov päästis kolm murdepalli, olles ise juba murde teinud.

Esireketite mängus kestis Auger-Aliassime’i ja Alex De Minauri (24.) heitlus võrdselt esimese seti kaheksanda geimini, kus kanadalane murdis. Teises setis sai ta murde kätte kolmandas geimis – lõpptulemus 6:3, 6:4.