fbpx
Close

Daniil Medvedev tagas pääsu ATP finaalturniirile, Felix Auger-Aliassime eesmärgile lähedal

Daniil Medvedev. / Foto: AP/Scanpix

Lõppeval nädalal peeti kaks ATP 500 turniiri, kus võidu said kõrge asetusega mängijad, kes sellega ka kindlustasid (üks neist mitte veel 100%) pääsu ATP finaalturniirile.

Viinis võitis esimesena asetatud Daniil Medvedev, kes kaotas turniiri jooksul vaid ühe seti – finaalis esimese seti Denis Shapovalovile (Kanada). Aga Medvedev võitis selle mängu 4:6, 6:3, 6:2. Esimeses setis asus Shapovalov lausa kahe murdega ette 4:1, aga lõpus oli raskustes, kuid suutis siiski juhtima minna. Paraku oli kanadalase viimane võimalus teises setis, kus ta sai murde tagasi ja oli enne oma servi taga 3:4. Medvedev murdis aga uuesti ja sealt alates ei olnud venelasel raskusi. Shapovalovi suur probleem oli teine serv, kus ta sai ainult 26% punktidest.

Baselis võitis kolmandana asetatud Felix Auger-Aliassime (Kanada), kes on nüüd võitnud kaks turniiri ja üheksa mängu (neli Antwerpenis, viis Viinis) järjest. Kanadalane alistas poolfinaalis maailma esireketi Carlos Alcarazi (Hispaania) lausa 6:3, 6:2, aga finaalis sai 6:3, 7:5 jagu Holger Runest (Taani), kes oli eelmisel nädalal võitnud turniiri Stockholmis ja ka tema sai 9 võitu järjest (viis Stockholmis, neli Viinis). Auger-Aliassime juhib nüüd omavahelistes mängudes Alcarazi vastu 3:0 ja neist kaks võitu on ta saanud pärast seda, kui 19-aastane hispaanlane kerkis esireketiks.

Kuna ATP finaalturniirile pääsu arvestuses möödus Auger-Aliassime nüüd Andrei Rublevist, võib kanadalane kaheksa hulgast välja jääda vaid nii, kui Taylor Fritz (USA) võidab homme algava Pariisi turniiri ja Rublev jõuab poolfinaali (kaugemale ta ei saa jõuda, sest kohtuks Fritziga poolfinaalis). Samuti peab kanadalane ise siis välja langema 3. ringis või varem. Lisame, et turniirivõidu korral edestaks Auger-Aliassime’i ka Hubert Hurkacz (Poola), kuid tema läheb Rubleviga kokku juba 3. ringis ja sel juhul ei saa kanadalasest mööduda venelane.

scroll to top