fbpx
Close
PAF.ee

Kes naistennisistidest on kõige madalama edetabelikohaga võitnud suure slämmi turniiri?

– Kim Clijsters | Foto: Zumapress/Scanpix

WTA võttis vaatluse alla ainult 21. sajandi suure slämmi turniirid. Kui me arvame, et madalaima edetabelikohaga võitis keegi suurüllataja, näiteks Jelena Ostapenko 2017 Roland Garrosis, siis eksime, sest selle nö statistilise võistluse võitja on endine maailma esireket.

Nii imelik kui see ka pole, on üsna viletsate edetabelikohtadega võitnud suure slämmi turniiri ka õed Williamsid, nii Venus kui Serena. Nemad aga selles arvestuse siiski kõige äärmuslikumad pole, vaid hoopis belglanna Kim Clijsters võitis 2009. aastal Australian Openi, kui tal WTA edetabelikohta polnudki!

Nimelt mängis Clijsters pärast lapse sündi võetud pausi alles kolmandat turniiri ning teatavasti ei anna WTA enne kellelegi edetabelikohta, kui kolme turniiri pole mängitud. Küll aga sai Clijsters kasutada wild card’i ja nii jõudiski edetabelikohata mängija kohe rankingu 19. kohale, sest nüüd läksid Australian Openi 2000 punkti arvele. Enne lapse sündi 19 nädala jooksul maailma edetabelit juhtinud Clijsters tõusis 2011. aastal korra veel liidriks, aga ainult üheks nädalaks.

Teisel kohal on ameeriklanna Sloane Stephens, kes mängis 2017 US Openil pärast jalavigastusest tingitud pausi maailma 83. reketina ja võitis slämmiturniiri, kus ta vähemalt “musta hobusena” väiksemat sorti favoriitide hulka kuulus. Aga veel väiksem üllatus oli ilmselt Serena Williamsi esikoht 2007. aasta Australian Openil maailma 81. reketina – ta oli pidanud enne pausi pool aastat.

Ja alles nüüd tuleb Ostapenko oma 47. edetabelikohaga 2017. aasta Roland Garrosis, mille finaalis ta alistas Simona Halepi. Kui võtta objektiivselt, siis ilmselt on see võit Flavia Pennetta (2015 US Open, WTA 26.) esikoha kõrval selle sajandi teine suurüllatus. Aga nende vahele mahub veel Venus Williams, kes oli langenud edetabelis 37ndaks, kui võitis 2007. aastal Wimbledoni.

Nii et kui WTA kodulehele avaldatud artikkel küsis, et kes on suurimad autsaiderid slämmiturniiri võitmise ajal, siis vastusest tulevad välja igasugused suurnimed alates selle sajandi kindlast number ühest Serena Williamsist.

Kaks viimast suure slämmi turniiri võitsid samuti üllatajad, sest nii Bianca Andreescu (2019 US Open) kui ka Sofia Kenin (2020 Australian Open) olid enne edukat turniiri maailma edetabelis 15. kohal. Täpselt samal kohal oli ka Maria Šarapova, kui ta 2004. aastal võitis oma karjääri esimese suure slämmi turniiri Wimbledonis.

scroll to top