fbpx
Close

Kes ikkagi on Prantsusmaa lahtiste peafavoriit? Rafael Nadal kaotas Roomas Denis Shapovalovile

– Denis Shapovalov / Foto: AP/Scanpix

Kolmandana asetatud Rafael Nadal (Hispaania) alistas Rooma ATP Masters 1000 turniiri 3. ringi mängu esimeses setis Denis Shapovalovi (Kanada, 13) 6:1, aga ometi ei väljunud võitjana. Liivaväljakute kuningas, kes on hetkel kihlveokontorites Prantsusmaa lahtiste peamine võidusoosik, seda homme enam ilmselt ei ole.

Tegelikult on Shapovalov Nadalile ebamugav vastane, pärast neljapäeva hilisõhtul peetud mängu on seis veel 4:2 Nadali kasuks, aga kui lugeda juurde ka üks loobumisvõit, siis 4:3. Viimati Austraalia lahtistel kulus Nadalil Shapovalovi alistamiseks viis setti, mullu sealsamas Rooma turniiril võitis Nadal raskelt 3:6, 6:4, 7:6. Seega ei olnud Shapovalovi 1:6, 7:5, 6:2 võit liiga suur üllatus. Küll aga mängu lõpp, kus vene-juudi päritolu kanadalane lausa purustas Nadali pärast esimeses geimis servi loovutamist. Shapovalov murdis Nadali servi otsustavas setis kolm ja kokku viis korda. Teises setis oli kanadalane ees 4:1, aga Nadal viigistas. Kuid seisul 6:5 suutis Shapovalov murda Nadali servi, kuigi hispaanlane juhtis 30:0. Shapovalov ei suutnud algul tagajoonel sagedaste lihtvigade tõttu Nadalile vastu saada, aga kui ta nende hulka vähendas, kaldus initsiatiiv kanadalasele.

Shapovalovi serv oli suurepärane, sest 13 ässa juures lõi ta esimest servi ikkagi sisse 75%. Nadalil oli see protsent isegi napilt parem (76), kuid hispaanlane esimesel servil nii palju ei riski. Kuna murdeid oli palju, siis kumbki ei saanud esimeselt pallingult liiga palju punkte – Shapovalov 63 ja Nadal 57%.

Shapovalov kohtub nüüd veerandfinaalis Casper Ruudiga (Norra, 5) ja selle matši võitja poolfinaalis arvatavasti Novak Djokoviciga (Serbia, 1), kui ta alistab Felix Auger-Aliassime’i (Kanada, 8). Seega pole välistatud ka kahe kanadalase kohtumine poolfinaalis. Üldiselt on aga järjekordne võit Roomas tehtud Djokovicile lihtsamaks pärast Nadali kaotust. Serblane on Roomas mänginud väga hästi, tal on koguni viis tiitlit (2008, 2011, 2014, 2015 ja 2020). Arvestades, et need kõik on võidetud Nadali ajastul, on see väga hea tulemus.

Küsimus, kes on Pariisis slämmiturniiri peafavoriit, muutus aga veel teravamaks. Nadali ei saa ilmselt maha veel kanda, aga võib-olla on Djokovici ja Carlos Alcarazi (Hispaania) aktsiad nüüd kõrgemal.

scroll to top