fbpx
Close

Bencic lülitas Osaka välja, Bartyst saab maailma esireket

Belinda Bencic jõudis veerandfinaali. / Foto: AFP/Scanpix

US Openil lõppes esmaspäeval esimesena kaheksandikfinaal maailma esireketi Naomi Osaka (Jaapan) ja Belinda Bencici (Šveits, 13) vahel. Bencic võitis 7:5, 6:4.

Eurospordi reporter nimetas Bencici esitust imeliseks. Seda tõestavad ka numbrid – 29 äralööki ja ainult 12 lihtviga. Kuna Bencic tegi kuus topeltviga, mis lähevad ka lihtvigade hulka, siis mängu pallivahetustes eksis šveitslanna 22 geimi jooksul vaid kuus korda! Osaka servis paremini (9 ässa, 3 topeltviga), aga tema äralöökide/lihtvigade suhe oli halvem – 26/21.

Bencic on olnud Osakale traditsiooniliselt ebamugav vastane. Jaapanlanna võitis küll esimese omavahelise mängu, aga see oli 2013. aastal ITF-i turniiril. Viimased neli (kaasa arvatud tänane) mängu on võitnud Bencic, tänavu sai ta varem maailma esireketist jagu Indian Wellsis kahes setis ja Madridis kolmes setis.

Teatavasti andis Anett Kontaveit 3. ringis loobumisvõidu Bencicile, kuid šveitslanna tänane esitus ei anna siiski alust arvata, et ta kindlasti Eesti esireketit oleks võitnud. Sest päevad pole vennad ja midagi loeb ka vastase sobivus, antud juhul Bencici ja Osaka puhul.

Osaka kaotus tähendab, et uus maailma esireket (aga samas ka vana, sest suvel ta kuus nädalat hoidis seda tiitlit) on austraallanna Ashleigh Barty, kellel US Open tegelikult ebaõnnestus, sest ta langes välja 1/8 finaalis. Aga niisugune see süsteem kord juba on, et palju sõltub eelmise aasta punktide mahaarvestamisest. Praegu on Barty seis vääramatu, kuid Karolina Pliškova (Tšehhi) võib oma teise koha loovutada ukrainlanna Elina Svitolinale, kui too võidab US Openi. Osakast, kes on hetkel kolmas, võivad mööduda nii Svitolina (piisab poolfinaali jõudmisest) kui ka Bencic (peab sel juhul võitma turniiri).

Donna Vekic (Horvaatia 23) ja Julia Görges (Saksamaa, 26) alustasid oma mängu tund aega varem kui Bencic ja Osaka, aga lõpetasid hiljem. “Süüdi” oli selles Görges, kes seisul 7:6, 5:4 läks oma servil sedavõrd närvi, et tegi kolm topeltviga ja veel mõne lihtsa eksimuse. Aga isegi sellest hoolimata teenis ta antud geimis ühe matšpalli. Kaotatud šanss läks Görgesile kalliks maksma, sest lõpuks võitis Vekic mängu 6:7, 7:5, 6:3. Görges oli selgelt aktiivsem pool, ta tegi 57 äralööki ja 50 lihtviga, Vekic mõlemat 22. Görgesi 57 äralöögi seas oli ka 21 ässa! Isegi esimeselt pallingult võidetud punktid olid Görgesil paremad (82% vs 78%), aga kui kaotad, siis see mingit tähtsust ei oma.

Vekic tõusis maailma jooksvas edetabelis karjääri kõrgeimale 21. kohale, aga see pole veel kindlustatud, sest tagant võib mööduda Elise Mertens (Belgia). Omakorda mõlemad mängijad võivad mööduda Anett Kontaveidist, kes on hetkel 19., selleks peab Vekic jõudma vähemalt poolfinaali ja Mertens finaali.

scroll to top