fbpx
Close

Julia Görges pani 31-aastaselt tennisekarjäärile punkti

Julia Görges. / Foto: Gerry Schmit/Scanpix

Saksamaa tennisist Julia Görges, kes on edetabelis olnud üks lähimaid rivaale nii Kaia Kanepile kui ka Anett Kontaveidile, otsustas profitennise karjäärile punkti panna.

Tänavune hooaeg ei ole Görgesile olnud edukas, ta on võidelnud nii vigastuse kui ka alavormiga. Pärast koroonaviiruse pausi naasis Görges vaid Rooma ja Roland Garrosi turniiriks, kuid sai kahe turniiriga ainult ühe võidu. Tänu mullustele tulemustele, mis koroonaviiruse tõttu edetabelipunktidena säilisid, püsis Görges veel WTA edetabelis 45. kohal, ent parimatel aegadel on sakslanna siiski olnud peamiselt teises kümnes, aga parimal nädalal ka 9. (august 2018).

Görges ütles, et ta on alati teadnud, milla ta tunneb, et oleks õige aeg lõpetada ja nüüd oligi see aeg käes. “Kallis Tennis, sa oled mulle andnud palju erinevat tüüpi emotsioone läbi mu kogu teekonna ja olen sulle väga tänulik kõige eest, mida mulle näitasid ja õpetasid,” kirjutas Görges Instagramis. Sakslanna tuletas meelde, et tal on karjääris olnud nii valusaid kaotusi kui ka imelisi võite. “Tänan sind kõige eest, mida mulle andsid. Jääd alati mu südamesse,” lõpetas Görges pöördumise oma lemmikala poole.

Görges on võitnud 7 WTA turniiri ja püsinud kõrgel tasemel aastakümne vältel. Sakslanna võitis oma esimese tiitli 2010. aastal ja kerkis TOP20 sekka sellest järgmisel hooajal. Aastatel 2013-2016 püsis Görges esisajas, kuid oli TOP50 seast väljas. Tema uus tõus algas aastal 2017 ja kui eelmise tõusu ajal oli tema parim koht 15. (2012 märts), siis nüüd kerkis Görges ka 2018. aastal esikümnesse. Kokku 12 nädalat oli sakslanna maailma esikümne mängija, tema tõusu peamine põhjus oli 2018. aastal Wimbledoni turniiri poolfinaali jõudmine. Teistel slämmiturniiridel ei jõudnud Görges kunagi 1/8 finaalist kaugemale.

Kaia Kanepi kohtus Görgesiga seitse korda ja seis jäi 4:3 eestlanna kasuks. Nende viimane kohtumine, mis kallutaski vaekausi Kaia kasuks, toimus eelmise aasta Prantsusmaa lahtiste avaringis, kus Kanepi alistas 18ndana asetatud sakslanna 7:5, 6:1 ja hiljem jõudis 1/8 finaali.

Anett Kontaveidi seis Görgesiga on 1:1. Anett kaotas talle 2017. aastal Budapesti turniiril, aga nad said loosi tahtel uuesti kokku Zhuhai Elite Trophy alagrupiturniiril, kus eestlanna võitis, aga “surnud ringi” (kõik kolm naist said ühe võidu) alusel pääses poolfinaali ikkagi Görges.

scroll to top