fbpx
Close

Jelena Ostapenko võitis karjääri kolmanda WTA turniiri

Jelena Ostapenko Luksemburgi turniiril. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Pikka aega mõõnas olnud 2017. aasta Roland Garrosi slämmiturniiri võitja Jelena Ostapenko (Läti) on oktoobrikuus uuesti hoogu sattunud ning pärast finaalijõudmist Linzis võitis nüüd Luksemburgi WTA turniiri.

Ostapenko alistas finaalis Julia Görgesi (Saksamaa, 2) 6:4, 6:1. Eriti üllatuslikult ei kaotanud Ostapenko ühtki oma servigeimi, millega tal on kogu aeg olnud raskusi kehvavõitu teise pallingu tõttu. Kuid Ostapenko lõi täna esimest servi sisse 73-protsendiliselt ja see number otsustas palju. Turniiri teises ringis oli Ostapenko alistanud ka esimesena asetatud Elise Mertensi (Belgia). Kuna ka slämmivõite arvestatakse eduna WTA turniiridel, siis on lätlannal nüüd kolm esikohta: Roland Garros ja Soul 2017. aastal ning Luksemburg tänavu.

Moskva turniiri finaalis möödus esimene sett kodupubliku soosiku Anastassia Pavljutšenkova edu tähe all, aga edaspidi valitses täielikult Belinda Bencic (Šveits, 3), kes võitis 3:6, 6:1, 6:1. Bencic peab tänama korraldajaid, kes andsid talle vabapääsme, kui šveitslanna oli turniirile ülesandmisega hilinenud ja põhitabeli koosseis juba välja kuulutatud. Tänu esikohale kerkib Bencic nüüd maailma edetabelis seitsmendaks ja pääseb WTA finaalturniirile, lükates sealt esimesena välja Serena Williamsi (USA).

Tänaste finaalide tulemused mõjutasid ka Eesti esireketi Anett Kontaveidi kohta järgmise nädala edetabelis. Kuna Pavljutšenkova ja Görges kaotasid, siis nad ei möödunud Anettist, kes jääb püsima 25. kohale. Ostapenko oli edetabelis märksa allpool, kuid naasis võiduga TOP 50 sekka, olles praegu 46.

scroll to top