fbpx
Close

EELVAADE | Kanepi – Görges: mis halvasti, see uuesti?

Julia Görges. / Foto: Gerry Schmit/Scanpix

Kaks ja pool kuud on möödas sellest, kui Kaia Kanepi viimati kohtus sakslanna Julia Görgesiga. Tookord Indian Wellsis võitis Görges 6:3, 2:6, 6:3, aga nagu tasavägine tulemuski näitab, on täiesti võimalik teha vigade parandus.

Kõigepealt sellest, et kuna me sel hooajal juba kirjutasime eelvaate Kanepi ja Görgesi mängule, siis sealt leiate andmeid Görgesi ja Kanepi eelmiste kohtumiste ja ka natuke sakslanna karjääri kohta. Vaadake siit!

Indian Wellsis möödus mäng igatahes huvitavalt, mõlemal olid seal oma perioodid, kus kumbki domineeris. Kaial läks nö momentum käest otsustava seti algul, kui ta esimeses geimis murdis vastase pallingu, aga siis jäi 1:4 taha. Viimane võimalus oli seisul 3:5 ja Görgesi pallingul Kanepi edu 40:15. Kaks murdepalli jäi kasutamata ja nii oli mäng läinud.

Indian Wellsi kohtumise ajal oli Görges edetabelis pisut kõrgemal kui praegu – tookord 15., nüüd kolm kohta tagapool. Ning kui aus olla, siis see langus on ka “teenitud” – pärast Kanepi võitmist on Görges WTA turniiridel võitnud järgmisest kaheksast mängust ainult kaks. Ning liivaväljakul on sakslanna kaotanud teiste hulgas sellistele mängijatele nagu Taylor Townsend (USA, kohtumise hetkel maailma 83.) ja Viktoria Kuzmova (Slovakkia, 46.). Tõesti, kui see on võrdlus, siis Kanepi võiks täiesti vabalt Görgesilt homme revanši saada ja omavaheliste mängude arvestuses 4:3 juhtima minna.

Aga eks Kanepilgi on oma probleemid. Rooma turniiri jättis ta vahele haigestumise tõttu. Põgusalt vestles Delfiga Kanepi füüsilise ettevalmistuse treener Indrek Tustit, kes nentis, et külmetus on läinud üle, aga kroonilised vigastused segavad Kanepit pidevalt ja võivad aeg-ajalt ennast meelde tuletada. Tustit küll ütles, et Kaial on kergem just suure slämmi turniiridel, sest seal saab mängida ülepäeviti.

Görges on oma mängustiili poolest pigem kõvakatte tennisist, ka see annab Kaiale rohkem lootust, kui oli enne kohtumist Indian Wellsis. Kui slämmiturniiridel on Kanepi mänginud üsna võrdselt nii Roland Garrosis, Wimbledonis kui ka US Openil, siis WTA turniire on ta neljast kolm võitnud liivaväljakul. Görges võitis ainult oma karjääri kaks esimest WTA turniiri liival, järgmised viis esikohta sai kõvakattel.

Aga laseme siis “rääkida” kihlveokontoritel – nende koefitsiendid on teadaolevalt ikka asjatundlikud. Spordiennustusportaal Paf arvab, et natuke on soosik siiski Görges, kelle võidule saab täna õhtul panuse tagasi 1,72-kordselt, aga Kanepi koefitsient on 2,12. Kuid samas see suhteliselt väike erinevus näitab, et 70-kohaline vahe maailma edetabelis (Görges 18., Kanepi 88.) on siiski petlik ja Kanepisse võib uskuda küll. Vaadake kõiki Pafi tenniseennustusi siit.

Kuid teisiti ei arva ka ülejäänud kihlveokontorid – Kanepi koefitsient on ikka 2,1-2,2 ja Görgesil 1,7-1,8. Nii et meie usume: mis halvasti (märtsis), see uuesti ja paremini (mais)!

scroll to top