Kaia Kanepi viies turniirivõit jäi saamata, kuid tipptaset tõestas ta sellegipoolest

Kaia Kanepi ja Elise Mertens autasustamisel. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi ei suutnud Gippsland Trophy WTA turniiri finaalis võrdset vastupanu osutada maailma 20. reketile Elise Mertensile (Belgia, 7) ja kaotas 4:6, 1:6.

Mertens hoidis mängutempot madalal ning vahetas tihti rütmi ja löögi suunda, kuid jäi kohati liiga passiivseks. Imeline kaitsemäng tõi belglannale nii mitmeidki punkte, kuid tegelikult poleks see taktika tohtinud nii edukas olla, kui Kaia ise poleks finaalis mänginud veidi kehvemini kui turniiri eelmistes mängudes.

Esimesele setile vajutas osaliselt pitseri Kaia ebaõnnestunud algus, kui ta jäi taha 0:3. Siis tundus, et võimsus hakkab taas peale jääma ja Kaia võttis murde tagasi. Aga seisul 4:5 ei mänginud Kanepi piisavalt head servigeimi ja nii läks sett Mertensile.

Teises seti oli Kaia tagajoonemängus endiselt ründavam pool, aga tegi ka rohkem vigu. Kuid võib-olla sai tähtsatel hetkedel otsustavaks hoopis serv. Mertens leidis pea alati õigel ajal hea esimese servi ja lõi mitu ässa, aga Kaia tegi neljandas geimis seisult 0:3 ja 30:0 kaks topeltviga ja pärast selle geimi kaotust oli mäng sisuliselt läbi.

Eelmistes mängudes äralöökide/lihtvigadega enamasti positiivsele poolele jäänud Kanepi tegi seekord ainult 14 äralööki ja patustas 23 lihtveaga. Mertensil olid need numbrid 18 ja 13. Ja teine tähtis näitaja oli Kaia esimese servi protsent 49, mis jäi ka kehvemaks kui eelmistes kohtumistes. Mertens tegi aga esimese serviga imet. Kuigi tema õnnestumisprotsent (55) ei olnud ka kuigi kõrge, võitis ta esimeselt pallingult koguni 89% punktidest (Kanepi 63%). Ning kõik 5 ässa lõi Mertens teises setis, neist kaks viimases geimis. Kaial õnnestus lüüa 3 ässa. Kui seni oli Kaia murdepallide päästmisel edukas, siis ka selle näitaja poolest läks täna halvemini – Mertens võttis ära kõik 4 murdepalli, mis tal kasutada olid.

Aga hea tulemuse eest õnne tuleb Kaiale ikkagi soovida. Omapärasel kombel kogusid nüüd mõlemad Eesti tennisistid Melbourne’i erinevatelt turniiridelt 305 WTA punkti, kuigi Kontaveidil tuli mängida kolm ja Kanepil viis matši. Kui Anetti sellised punktid edetabelis palju kõrgemale ei tõsta, siis maailma esisaja teisel poolel on niisugune tulemus lausa kuldaväärt: Kaia kerkib esmaspäeval 94. kohalt 65ndaks! Sellega on väga lähedal ka olümpiapääse, ehkki üht head tulemust kindlustamiseks vajaks Kaia veel.