Kaia Kanepi tuli raskest seisust välja, aga Ameerika imelaps jäi võitmata

Kaia Kanepi servimas Parma turniiril. / Foto: PA Images/Scanpix

Parmas peetaval WTA 250 turniiril Emilia Romagna Open kaotas Kaia Kanepi avaringis kolmandana asetatud 17-aastasele Cori Gauffile 6:7, 6:7.

Selle mänguga seoses valitsevad kahetised tunded – kohati mängis Kaia väga head tennist, algul just eriti suutis lihtvigu vältida ja teises setis tuli välja 1:5, 0:30 kaotusseisust. Aga mis on sellest pingutusest kasu, kui kõige otsustavamatel punktidel vaev tuulde lendab. Seda ka sõna otseses mõttes, sest tuuline ilm kindlasti mängu mõjutas, aga miks peab kõige hullemaid vigu tegema just settpallidel, mida Kaial oli kasutada kolm ja vastasel kaks?

Mäng kestis kaks tundi ja 17 minutit. Algusest peale võis märgata, et tagajoone pallivahetustes olid vastased võrdsed, kord sai initsiatiivi üks, siis teine ja kui eksiti, siis ka üsna võrdselt. Seisuni 5:3 (Kaia oli selleks hetkeks teinud kaks ja Gauff ühe murde) oli Kaia üsna hea tõrjetel ja hoidis lihtvigade arvu enda kohta väiksena. Kuid nagu juba öeldud – kui saabusid olulised hetked, siis Kaia eksis rohkem. Nii ka seisul 5:4 setivõiduks servides alustas ta kohe lihtveaga ja lõpetas geimi topeltveaga.

Tie-break’i alustas omakorda topeltveaga Gauff, kuid ameeriklanna oli peatselt ees 4:2. Nüüd mängis Kaia mitu head punkti ja teenis settpalli seisul 6:5. Gauff lõi teist servi, mille tõrjel lennutas Kaia palli kolm meetrit auti. Ameeriklanna sai seti kätte tie-break’i 8:6 võiduga.

Teise seti algus oli Kaia poolt kõige halvem, Tundus, et midagi enam teha polegi, aga seisul 1:5, 0:30 leidis Kanepi järsku mitu head servi, päästis selle geimi ja ühe hooga viigistas 5:5. Nüüd omakord tundus, et Gauff kukkus moraalselt täiesti ära. Aga seis polnud siiski ameeriklanna jaoks nii hull, sest esimene sett oli tal ikkagi varuks ja ta suutis rahuneda. Tie-break’is kordus stsenaarium pea täielikult. Taas oli Kaia 2:4 taga ja taas juhtis 6:5, seekord oma servil. Kuid ta tegi topeltvea… Erinevalt eelmisest setist pääses Kaia uuesti ette 7:6, aga nüüd lõi jälle teise servi tõrjel täiesti identse kolmemeetrise audi nagu esimeses setis. Kahjuks ei andnud Kaia isegi võimalust vastasele eksida. Me ei tea, kuidas oleks Gauff Kaia settpalli mänginud, sest seda näha me ei saanud. Teise tie-break’i 9:7 võit viis Gauffi Parma turniiri teise ringi.

Kokkuvõttes oli Kaia siiski esimese serviga hädas – 3 ässa, 7 topeltviga ja õnnestumisprotsent 44. Muidugi ei saa tänast mängu võrrelda Kaia eelmise põhitabeli kohtumisega, kus ta Istanbulis vigadest kubisenud mängus Veronika Kudermetovale kaotas. Kaia andis lahingu Gauffile, aga ei pannud i-le punkti… Gauff lõi esimest servi 60-protsendiliselt ja võitis ka napilt rohkem esimese pallingu punkte – vastavalt 74 ja 73%. Ja veel viimane asi – teiselt servilt võitis Gauff 34st punktist ainult 11. Aga neist 11st kaks olid Kaia settpallidel võidetud halva tõrje punktid. Seda enam tuleks küsida, miks just siis eksida, kui võidad muidu kaks kolmandikku vastase teise servi punktidest?