fbpx
Close
paf.com

Legendide langemine: Roger Federer ja Serena Williams kaotasid

Roger Federer. / Foto: Imago Images/Scanpix

Samal tunnil tabas sama saatus kaht tenniselegendi – nii Roger Federer (Šveits) kui ka Serena Williams (USA) kaotasid turniiri 2. ringis.

Sarnasus on peaaegu täielik: mõlemad saavad tänavu 40-aastaseks, mõlemad asuvad maailma edetabelis 8. kohal ja olid vastavalt ATP250 (Genf) ja WTA250 (Parma) turniiril asetatud esimesena. Ka vastased olid enam-vähem samast puust – Federer kohtus maailma 75. reketi Pablo Andujariga (Hispaania) ja Williams 68. reketi Katerina Siniakovaga (Tšehhi). Ja muidugi veel see, et kumbki staar ei mänginud oma lemmikväljakukattel, milleks saviliiv kindlasti pole.

Williams kaotas pisut varem ja kahes setis – 6:7, 2:6. Esimeses setis tegi Siniakova murde seisul 5:5, aga Williams võttis selle kohe tagasi. Sellised seisud on tavaliselt lõppenud Williamsi kasuks, aga praegu ei ole tegemist enam parimate aegade Serenaga. Tie-break’is tegi Siniakova olulise minimurde seisul 4:3 ja võitis 7:4. Teises setis lõppe mäng hoobilt seisul 2:2. Sellest alates võitis tšehhitar 15 punkti järjest, alles seisul 2:5, 0:40 päästis Williams kaks matšpalli, aga kolmandat mitte.

Siniakoval ei ole mäng läinud hästi alates 2019. aastast. Siis ta oli veel TOP50 (parim edetabelikoht 31. aastast 2018) sees, aga praegu 68. Küll on ta tänavu jõudnud paarismängus koos kaasmaalanna Barbora Krejcikovaga Australian Openi finaali. Nad olid aastal 2018 võitnud kaks slämmiturniiri ja juhtinud ka maailma edetabelit. Kuid üksikmängus on paariliste minek vastupidine. Varem oli Siniakova arvestatava tasemega tennisist, aga Krejgikova “vireles” maailma teises sajas, nüüd on ta aga jõudnud Siniakovast ette edetabeli 38. reale.

Federer suutis erinevalt Williamsist avaseti kaotuse tagasi teha ja otsustavas setis murdega ette minna. Federer juhtis 4:2, aga kaotas siis eriti kaitses hästi mänginud Andujarile 4:6, 6:4, 4:6. Federer oli ründavam pool, aga liivaväljakul sellest nii palju tulu ei ole. Kui pallivahetus venis pikaks, oli favoriit juba Andujar. Punktide võitmisel oli Federer natuke parem esimesel, aga Andujar teisel servil.

Andujar on üks maailma esisaja tennisiste, kellel on negatiivne skoor Jürgen Zoppiga – Eesti tollane esireket võitis hispaanlast 2012. aastal Stockholmi turniiril, vahetult enne seda, kui oli sunnitud seljavigastuse tõttu pausi võtma.

Praegu ei ole veel kumbki kaotaja intervjuud andnud, aga poleks ime, kui nii Federer kui ka Williams teataksid Prantsusmaa lahtistest loobumisest. Nad ei ole saanud liivaväljakul piisavalt mänge, et enda jaoks niigi keerulisel slämmil läbi lüüa. Federer oli ju Genfi avaringis vaba ning polegi rohkem kohtumisi pidanud, Williams on Euroopa liivaväljakutel mänginud kolm matši. Mõlemal oleks soodsam võimalus rekordit (Federeril 21. slämmivõit ja Williamsil võrdselt Margaret Courtiga 24.) püüda Wimbledonis.

Tennisnet-FORUS
scroll to top