fbpx
Close

Kaia Kanepi päästis otsustava seti 0:5 kaotusseisu, aga mängu ikkagi ei võitnud

Kaia Kanepi Miamis. / Foto: USA Today/Scanpix

Kõvas heitluses jäi Kaia Kanepi Miami WTA Masters 1000 turniiri avaringi mängus alla Camila Giorgile (Itaalia) kõige napimalt 6:7, 7:6, 6:7.

Tagantjärele võiks küsida, et miks andis Kaia kõigis settides kohe servimurde vastasele ja otsustavas setis isegi kaks, mis tähendas 0:5 kaotusseisu? Aga teisalt see ju ei otsustanud, sest seisuni 5:5 jõudis Eesti praegune esireket ka kõigis settides. Lõpuks said kaalukeeleks kolm tie-break’i, millest kaks võitis itaallanna.

Kindlasti oli aga Kaia esitus märgatavalt parem kui Indian Wellsi turniiri avaringis Aliaksandra Sasnovitši vastu. Too mäng oli väga vigaderohke ja lõpuks eksis Kaia lihtsalt rohkem. Tänane mäng oli hoopis teine tera. Kaia servis küllaltki stabiilselt, esimese servi õnnestumisprotsent 57 on tema kohta enam-vähem keskmine, aga samas lõi Kaia 19 ässa! Sealjuures pidas Giorgi algul ässadega sammu, aga just kolmandas setis vajus itaallanna serv ära ja sellepärast ta 5:0 edu käest andiski. Oli ju kolmandas setis Kaial 5 ässa ja 1 topeltviga, Giorgil 0 ja 6. Kokku võitis Kaia ässad 19:11 ja tegi topeltvigu poole vähem (7:14).

Aga kui alustada esimesest setist, siis seal hakkas Kaia vastast taga ajama seisult 0:3. Lisaks oli itaallannal kolm murdepalli, et juba 4:0 ette minna. Lõpuks, seisult 2:5, jõudis Kaia viigini 5:5, aga pidi selleks päästma ka ühe settpalli seisul 3:5. Teise settpalli päästis eestlanna seisul 5:6. kuid otsustas ikkagi tie-break. Seisuni 4:5 Kaia servil olid minimurded tasa, aga siis kaotas ta kaks punkti pallingul ja seti.

Teise seti algul jäi Kaia taha 0:2. Aga selle seti lõpp oli Eesti esireketi poolt kõrgetasemeline. Võiks isegi öelda, et teine sett oli kõige puhtam – mõlemalt poolt lihtsaid vigu üsna vähe ja serv ka kvaliteetne. Kaia sai murde tagasi seisul 3:4 ja seekord oli tie-break’is ise kindlam. Tegemist oli justkui peegelpildiga, sest nüüd asus Giorgi servima tie-break’i seisul 4:5 ja kaotas mõlemad punktid, neist ühe Kaia hiilgava tõrje tõttu.

Otsustava seti algul tundus, et juba 2 tundi ja 20 minutit kestnud mängu järel on jõudu alles ainult Giorgil. Kaia ei saanud sugugi asjale pihta ja mõnikord ei jõudnud ka joosta. Seisuks 5:0 oli Giorgi kaotanud ainult kaheksa punkti. Kuid seejärel pingutas itaallanna üle ja serv läks ka täiesti käest. Muidugi oli selles oma osa ka Kaial, kes tõrjus järjest paremini. Igatahes tegi Giorgi kaks topeltviga nii seisul 5:1 kui ka 5:3, sealjuures oli tal 5:3 peal kasutada ka üks matšpall. Teise matšpalli päästis Kaia oma servil seisul 4:5. Ja lõpuks tuli ikkagi tie-break. Ning seal sai itaallanna ootamatult servi tagasi, enam ei eksinud ta esimesel pallingul. Kaial oli võimalusi, aga kaks nappi auti kallutasid vaekausi Giorgi kasuks. Ta sai minimurdega ette ja juhtis 6:3, kuid kaks pallingut oli nüüd Kaial. Esimese punkti ta võitis, teist enam mitte. Ja nii läks ära üle 3,5 tunni kestnud mäng, aga Kaia võitlus oli kiiduväärt – seda enam, et ta tundus otsustavas setis vastasest väsinum.

Selle põneva mängu punktid lõppesid täiesti viigiliselt 135:135 ja seetõttu ei olnud ka statistikas suuri erinevusi. Näiteks võitis esimeselt pallingult punkte Kaia 75% ja Giorgi 74%, teiselt servilt mõlemad 48%. Ka murdepallid olid täiesti tasa – mõlemal 10st 4. Kahju, aga samas oli Kaia mängus näha paranemise märke – kindlasti parim esitus pärast Austraalia lahtisi meistrivõistlusi. Aga WTA punkte see juurde ei too ja Kaiat ootab natuke edetabelis langust – esialgu 58. kohale, aga võib ka pisut veel langeda.

scroll to top