Anett Kontaveit jõudis Eastbourne’is finaali, sest Camila Giorgi loobus avaseti lõpus (täiendatud)

Selliseid palli päästmisi tuli Anett Kontaveidil tänases mängus teha üsna palju. / Foto: AFP/Scanpix

Üsna ootamatu lõpu sai Eastbourne’i turniiri tänane poolfinaal, kus Camila Giorgi (Itaalia) suutis just suurte raskustega Anett Kontaveidilt tagasi võita kaotatud servimurde, kui ta järsku geimi vaheajal teatas, et ei jätka mängimist. Finaalis kohtub Kontaveit lõunanaabri Jelena Ostapenkoga.

Anett sai kirja loobumisvõidu tulemusega 5:4 ja üldiselt oli mänginud seda kohtumist üsna hästi, ainult aeg-ajalt jäänud hätta Giorgi tõeliste pommlöökidega. Kuigi loobutud mängu juures pole võib-olla statistika nii tähtis, tuleks siiski mainida, et Anett päästis 9st murdepallist 8 – esimeses ja viiendas geimis tuli välja 15:40 kaotusseisust ja üheksandas geimis uuesti, aga siis teenis Giorgi veelkorra edu ja realiseeris neljanda murdepalli, mis oli mängu viimane punkt. Tegelikult juhtub seda tennises üsna harva, et loobuja viimase punkti võidab.

Enne seda oli Giorgi pigem kindlamini hoidnud oma pallingut, ehkki kahel korral oli seis tema servil 40:40. Kuid kaheksandas geimis seisul 3:4 tegi Giorgi lõpuks ka esimese topeltvea (lõpuks sellepärast, et eile Arina Sabalenka vastu oli ta teinud neid 11) ja jäi taha 0:30. Seisul 15:40 realiseeris Anett oma mängu ainsa murdepalli.

Vaatamata Giorgi üliagressiivsele mängule jäi Anett äralöökidega peale 13:12 ja lihtvigu tegi pisut vähem (9:11). Kuid vähemalt 2/3 pallivahetustest olid väga kõrgetasemelised. Giorgi esimese servi protsent oli täna 42, aga Anettil 67, mis teda vägagi palju aitas rasketes seisudes. Mõlemad naised lõid 3 ässa, aga Giorgi neist kaks teisel servil!

Camila Giorgi teatab arstile loobumisest. / Foto: AFP/Scanpix

Pärast mängu antud intervjuus tunnistas Anett, et vastase loobumine oli ootamatu. “Ta oli just võitnud murde tagasi, ei osanud seda arvata. Kahju muidugi, et tal nii läks,” ütles Anett. Delfis mängu kommenteerinud Toomas Leius arvas, et Giorgi loobumine võis olla nö profülaktiline, sest esmaspäeval algab Wimbledoni turniir ja kui vähegi midagi on viga, ei tasu riskida. Giorgi kutsus füsioterapeudi väljakule põhimõtteliselt ainult selleks, et talle teatada mängu katkestamisest. Ta osutas oma labajala suunas, ehkki teibitud oli Giorgi reis.

“Muruväljakul mängimist olen seni nautinud,” lisas Anett. “On olnud väga hea turniir ja nüüd ootan põnevusega finaali. Loodan, et suudan seal pingevabalt mängida.”

Finaalis mängib Kontaveit Jelena Ostapenkoga (Läti), kes üllatavalt kindlalt alistas Jelena Rõbakina (Kasahstan) 6:4, 6:1. Väärib imetlust, et Ostapenko kaotas ainult kaks oma pallingugeimi, kui ta esimeses setis lubas vastase 3:0 eduseisu järel viigini 3:3. Serv on läbi karjääri olnud Ostapenko nõrgim koht. Homme näeme esimest Eesti – Läti finaali suurel profiturniiril, aga Tennisnet kirjutab neist faktidest täpsemal peatselt ilmuvas eelvaates.