fbpx
Close

Itaalia tenniseiludus Camila Giorgi võitis Montreali turniiri

Camila Giorgi / Foto: Reuters/Scanpix

29-aastane, vaid 168 sentimeetri pikkune Itaalia kaunitar Camila Giorgi valmistas Kanadas üllatuse, kui alistas finaalis turniiri neljanda paigutuse tšehhitari Karolina Pliškova tunni ja 40 minutiga 6:3, 7:5.

Nääpsuke itaallanna põrutas 16 äralööki Tšehhi tennisepiiga 13 vastu ja tegi seitse sundimatut viga vähem, kui 34 korral eksinud oponent. Kui avasetis tehti üks murre, siis teises setis oli üles-alla kõikumisi rohkem.

Samas megaüllatuseks Giorgi võitu pidada ei saa, sest oli ta käimasoleval hooajal Pliškova alistanud ka kahel korral varem. Hetkel on Montreali finalstide omavaheline matšide seis 5:4 tšehhitari kasuks.

Giorgi võitis tiitli viimati peaaegu neli aastat tagasi, siis triumfeeris ta 2018. aastal Linzis. Kokku on itaallannal nüüd auhinnakapis kolm WTA võitjatrofeed.

Teiselt poolt jällegi on see Pliškovale tänavu kolmas kaotatud finaal. Varem pidi ta tunnistama Roomas Iga Switekile ning Wimbledonis Ashleigh Bartyle. Giorgile kaotas Pliškova viimati Tokyo OMil.

Itaallannast sai ühtlasi madalaima tasemega Montreali turniirivõitja pärast 2011. aastat, mil tiitli võitis tollal WTA edetabelis 80. kohal olnud Serena Williams. Giorgi oli maailma edetabelis 71. positisoonil.

Turniirivõiduga Montrealis tõuseb Giorgi edetabelis märgatavalt, tema karjääri kõrgeim positisoon on 26. ja pärineb 2018. aasta oktoobrist.

scroll to top