Mark Lajal teenis karjääri teise võidu Challengeri põhiturniiril

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal alistas St. Brieuci Challenger 75 turniiri avaringis Vitali Satško (Ukraina, ATP 309.) 6:3, 6:3.

See oli Lajalile teine võit Challengeri põhitabelis, esimese sai ta mullu sügisel Vilniuses. Kokku on Lajal osalenud nüüdseks üheksal Challenger-turniiril.

Kohtumise algusest peale oli märgata, et Lajali esimene serv on palju ohtlikum kui Satško oma. Algul võitis ukrainlane ainult pooled punktid esimeselt servilt ja polnud ime, et Lajal peatselt juhtis 3:0. Ka mõlemapoolsete võimalustega pallivahetused lõppesid enamasti Lajali kasuks, sest eestlane oli veidi visam ja ka täpsem. Esimeses setis oli Lajalil veel kaks murdevõimalust, aga oma servil ta hätta ei sattunud.

Kui esimeses setis võitis Lajal esimeselt servilt 93% punktidest (see tähendab, et ainult ühe punkti kaotaski), siis teises setis suutis ukrainlane pisut paremini tõrjel mängida. Aga murret tal ikkagi teha ei õnnestunud. Otsustavaks sai seti keskpaik. Seisul 2:2 lõi Satško 0:40 kaotusseisust kolm väga head esimest servi ja pääses murdest. Omakorda järgmises geimis päästis Lajal murdepalli pika pallivahetuse järel ning sai seisul 3:3 uuesti Satško servil kolm murdepalli. Teist korda ukrainlane enam ei pääsenud ja siit läks Lajal juba lõpuni, murdes ka üheksandas geimis vastase servi.

Lajal lõi neli ässa ja Satško mitte ühtki. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Lajalil pisut halvem (59 vs 64), aga ta võitis esimeselt pallingult 73 ja Satško ainult 51% punktidest.

Teises ringis on Lajalil märksa ohtlikum vastane, viiendana asetatud Gauthier Onclin (Belgia), kes sel aastal on kahel Challengeril jõudnud poolfinaali, sealhulgas ka kodumaal peetud tugeval Challenger 125 turniiril, kus Onclin alistas teiste hulgas prantslase Ugo Humberti (praegu ATP 78., kuid olnud ka 25. kohal). 22-aastane Onclin asub maailma edetabelis 224. kohal.