fbpx
Close

Iga Swiatek loobus viimasel hetkel Miami turniirist

Iga Swiatek US Openil. / Foto: AFP/Scanpix

Maailma esireket ja tiitlikaitsja Iga Swiatek loobus Miami WTA Masters 1000 turniirist, kui esimene ring oli juba poole peal.

Swiatek võttis ennast turniirilt maha roidevigastuse tõttu. Ta ei tee kaasa ka Poola naiskonnas aprillis peetaval Billie Jean King Cupi finaalturniiri üleminekumängul. “Juba Doha turniiri ajal võitlesin põletikuga. Arstid lubasid mul kaasa teha, aga see viis kokkuvõttes roidevigastuseni. Nii kaua, kui see vigastus enam-vähem võimaldas mängida, jätkasin turniiridel osalemist. Nüüd tegi aga arst uued analüüsid ja diagnoosis sellise vigastuse, mis mul võistelda ei luba,” rääkis Swiatek. Maailma esireket lubas teatada, millisel turniiril ta naaseb, aga hetkel ta seda ei tea.

Kuna tabel oli juba täielikult loositud ja mängud alanud, ei saanud korraldajad Swiateki kohale paigutada ka mõnda teist asetatud mängijat ja nii võtab poolatari koha kvalifikatsiooniturniiri õnnelik kaotaja (lucky loser) Julia Grabher (Austria), kes on nüüd ka avaringis vaba. Kui aga Grabher teises ringis kaotab, saab ta kirja vaid 1. ringi punktid. Lisaks Grabherile on õnnelik ka ameeriklanna Claire Liu, kes pidanuks 2. ringis kohtuma Swiatekiga, aga nüüd mängib Grabheriga.

Maailma edetabelis kaotab Swiatek 1000 punkti. Kui tema lähim jälitaja Arina Sabalenka võidaks Miamis, oleks ta esireketist maas vaid 1245 punkti. Teistel mängijatel pole enne suve võimalust Swiatekit püüda.

scroll to top