fbpx
Close

EELVAADE | Isiklikku moebrändi omav itaallanna, kes pole päris tippu jõudnud

Camila Giorgi. / Foto: Reuters/Scanpix

Möödunud aasta eelviimasel päeval 31-aastaseks saanud Camila Giorgi on mitmel hooajal olnud Itaalia esireket, kuid ei ole murdnud kõige teravamasse tippu.

Praegu Giorgi oma 44. edetabelikohaga parim itaallanna ei ole, sest Martina Trevisan asub 24. kohal. Samas itaallased teavad, et kui keegi võib üksikutel turniiridel näidata absoluutset tippmängu, on selleks Giorgi. Tema võimekus on kõrge, paraku on stabiilsed tulemused millegi taha kinni jäänud. Kui avada WTA koduleheküljelt Giorgi rankings history (edetabelikoha ajalugu), siis näeme, kuidas joon käib üles-alla. Maksimumpunkte on sellel joonel kolm – kõigepealt 2014-2015, siis 2018 ja lõpuks 2021-2022.

Kui meenutame 2020. aasta FedCupi turniiri Tallinnas, kohtus Eesti Itaaliaga ja Giorgi oli ka tookord riigi teine reket (Jasmine Paolini järel). Aga Eestiga matšil otsustasid itaallased jätta Paolini sootuks üksikmängust kõrvale, et Giorgi saaks kohtuda Anett Kontaveidiga. Arvati, et ainult tema on võimeline Eesti esireketit võitma. Eks itaallastel oligi õigus, aga napilt (otsustavas setis 7:6) võitis ikkagi Anett. Tuleb küll tunnistada, et matši itaallannad ikkagi võitsid.

Aga Tennisnet juba kirjutas Giorgist eelvaate 2021. aasta juunis seoses itaallanna ja Kontaveidi kohtumisega Eastbourne’i turniiri poolfinaalis. Kuigi täna Miamis on Giorgi vastane Kaia Kanepi, annab eellugu ometi väärtuslikku informatsiooni, kirjutades muu hulgas ka mainitud edetabelikoha kõikumistest.

Kuid me ei ole kirjutanud, mida tegi Giorgi pärast Eastbourne’i poolfinaali, kus ta esimese seti lõpus andis Anettile loobumisvõidu kerge vigastuse tõttu. Igatahes see vigastus itaallannat ei seganud ja kui ta Eastbourne’i turniiri eel oli maailma 75. reket, siis 2021 augusti keskel juba 33. See tõus oli tingitud peamiselt ühest supertulemusest – Giorgi võitis Montreali WTA 1000 turniiri. Kõik kuus vastast, kelle ta sel turniiril alistas, asusid temast edetabelis kõrgemal. Montreali tiitel on Giorgi neljast WTA turniiri võidust kindlalt kaalukaim.

Giorgi lõpetas 2021. aasta 36. kohal, aga tõusis uuesti 2022. aasta kevadel. Pärast Prantsusmaa lahtistel 1/8 finaali jõudmist kerkis ta WTA edetabelis 26. kohale, millega kordas oma parimat rankingut, mis oli pärit 2018. aasta oktoobrist. Eastbourne’is jõudis Giorgi taas poolfinaali, aga 26. kohalt ei tõusnud, sest punkte juurde ju ei saanud. Ja kui lõpuks läksid maha Montreali võidupunktid, oli itaallanna TOP50 seast väljas (65.).

Aga nii nagu Giorgi edetabelikoht üles-alla käib, oli tänavu jälle tõusu aeg. 2023. aasta kahe ja poole kuuga on itaallanna kerkinud edetabelis 25 koha võrra, sest ta alustas aastat 69. positsioonilt. Kogu selle tõusu andis Merida WTA 250 turniiri võit. Juba enne mainisime, et Giorgil on neli WTA tiitlit, kuid seesama Merida ongi neljas. Äsja lõppenud Indian Wellsi turniiril langes Giorgi välja 2. ringis, aga ta võitis siiski seti kolmandana asetatud Jessica Pegula (USA) vastu.

Pisut “nukuliku” välimusega Giorgit ei saa nimetada modelliks, sest professionaalses mõttes ta seda pole, aga teda on nii Itaalias kui ka rahvusvaheliselt väga palju pildistatud moeriietes. Giorgil on ka oma riietusbränd nimega “Giomila”, mis mõistagi tuleneb tema perekonna- ja eesnimest. Tennist mängib ta ka Giomila kleidis.

Kanepi ja Giorgi on korra varem kohtunud, kui 2016. aastal Stuttgardis itaallanna võitis kvalifikatsiooni 2. ringis 6:4, 6:2. Giorgi oli siis edetabelis langemas, aga paremas seisus kui Kanepi, kes erinevate vigastuste tõttu heietas tollal loobumismõtteid. Õnneks ei olnud tema 2016. aasta loobumine lõplik, vaid ta naasis tugevamana. Aga Giorgiga kohtudes oli Kaia edetabelis 182. kohal, seega ei saa tollast tulemust pidada tähenduslikuks.

Tänaseks on Kaia ka Giorgist edetabelis tagapool, aga mitte palju (57.). Muide, aasta tagasi Miami turniiri alustades asus Kaia umbes samal positsioonil (61.) ja läbis tollal kaks ringi. Seega on Kaial kaitsta 65 punkti, kuid esialgu langetaks tänane kaotus Kaiat vaid ühe koha võrra, ehkki olenevalt teistest tulemustest võib ta lõpuks pisut rohkem langeda.

Kihlveokontorid arvavad, et Giorgi on kerge soosik. See tundub loogiline – kuigi mängutaseme poolest ei saaks vast itaallannat eelistada, pole Kaia viimasel ajal veenvalt mänginud ja see tõmbabki tema võimalusi alla. Ennustusportaal Paf annab Giorgi võidukoefitsiendiks 1,48 ja Kaiale 2,65, mis tähendab itaallannale umbes 65-protsendilisi võidušansse.

Miamis algavad mängud täna kell 17 ning Kaia ja Giorgi kohtumine on Butch Buchholzi nimelise väljaku (suuruselt teine) kolmas. Eeldatud on, et mäng võib alata kell 19.30, kuid vaevalt kaks eelnevat kohtumist koos pausidega nii vähe aega kestavad. Pigem võiks pakkuda, et Kaia saab väljakule 20.30-21.00 paiku. Inspira telekanalis on mängu algus planeeritud kella 20ks, aga kindlasti algab ülekanne siis kui ka mäng, seega ei tasu karta, et midagi jääks nägemata.

scroll to top