Kaia Kanepi ei suutnud Magda Linette väsimust kasutada ja langes Charlestonis välja

Kaia Kanepi Charlestonis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi kaotas Charlestoni turniiri 3. ringis maailma 64. reketile Magda Linettele (Poola) 3:6, 6:4, 2:6, kuigi vastane pidi täna väljakul viibima kuus setti ja kokku ligi viis tundi.

Kaia ei mänginud halvasti, näiteks Miami turniiriga võrreldes on tema servi efektiivsus (vähem topeltvigu, parem esimese servi protsent) paranenud, aga kolmandas setis ta tõesti “halastas” vastasele, kui ei suutnud enam palli piisavalt kaua mängus hoida.

Esimeses setis mängis poolatar väga hästi. Peamine vahe tuli sellest, et ta suutis Kaia teist servi rünnata, aga ise noppis teiselt pallingult rohkem punkte. Võib-olla talle mitteomaselt riskis Linette ründelöökidega, kuid need õnnestusid piisavalt hästi, eriti mürgised olid poolatari lühikesed krossid. Kaia tuli küll 0:3 kaotusseisust välja, aga seti lõpus oli Linette ikkagi teravam. Ka Kaia tõrjed ei tulnud otsustaval hetkel välja.

Teises setis hakkas Kaial õnnestuma mänguplaan, mida ta pidanuks kohe algusest peale üritama. Ta suutis vastasele rohkem peale suruda pikki punkte, sest enne paaritunnist pausi 2 tundi ja 42 minutit väljakul olnud Linettele pidi see kuidagi mõjuma. Polnud küll näha, et poolatar oleks liikunud mängus halvasti, aga punktide vahel oli tema kõndimine üpris vaevaline. Linette suutis päästa murdepallid seisul 2:3 ja 3:4, aga pikad servigeimid hakkasid teda väsitama ja seisul 4:5 ei pidanud ta lõpuks Kaia survele vastu ja eestlanna viigistas murde abil settide seisu 1:1.

Otsustavas setis oleks pidanud olema eelis Kaial, aga mäng hakkas taas muutuma sarnaseks esimesele setile. Pärast õnnestunud murret võttis Linette seisul 2:1 meditsiinilise pausi, seda ilmselt vaid massaaži eesmärgil. Kuid ta mängis servigeimi kindlalt ja sellele järgnes seisul 1:3 Kaia kõige halvem geim tänases kohtumises. Kas teda kuidagi segas mõte, et vastasel võib olla raskusi, kuid igatahes tegi ta selles geimis ise kiiresti vead ära ja kaotas. Seisul 1:5 päästis Kaia veel hiilgava punktiga matšpalli ja suutis vältida nn “kinnist muna”, kuid Linette serv oli järgmises geimis nii hea, et enam lootusi ei tekkinud. Kaotuse peamine põhjus oli ikkagi selles, et otsustava seti algul ei suutnud Kaia jätkata samas stiilis nagu teises setis ja Linette riskeeriv mäng tõi tulu.

Kuigi murdeid esines, oli servi statistika mõlemal hea. Linette võitis napilt ässad 5:4 ja tegi ühe topeltvea vähem (1:2) ning oli ka pisut parem esimese servi protsendis (68 vs 65), kuid Kaia võitis natuke rohkem punkte esimeselt servilt (67% vs 66%). Teise servi võidetud punktides suutis Kaia alates teisest setist protsenti parandada, aga ta jäi ikkagi Linettele alla 42% vs 50%. Mõlemal oli 9 murdepalli, kuid Linette realiseeris neist 5, Kaia 3.

Maailma jooksvas edetabelis on Kaia kerkinud 54. kohale, aga just Linette on ainus mängija, kes võib temast veel mööduda, kui jõuab Charlestonis poolfinaali. Ent on kindel, et Kaia edetabelikoht esmaspäeval paraneb.