Anett Kontaveit lasi hea seisu käest ja langes Australian Openil välja

Anett Kontaveit Australian Openil. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Viiendat slämmiturniiri järjest ei ole Anett Kontaveit (16) suutnud teisest ringist kaugemale jõuda, kui ta täna kaotas Austraalia lahtistel Magda Linettele (Poola) 6:3, 3:6, 4:6.

Tegemist oli üsna vastuolulise mänguga, sest jäi mulje, et kohati mängib Anett väga hingestatult ja võitluslikult ning siis tuleb mingi periood, kus tal nagu tuju üldse poleks. Tõenäoliselt on tegemist siiski mängulise ebakindluse ja sellest tingitud ebastabiilsusega.

Esimeses seti algul servisid mõlemad hästi, aga seisul 2:2 õnnestus Linettel murre, Kuid see geimivõit tõi hoopis vastupidise efekti – Anett pani juurde ja võttis järjest viis geimi. Rünnakul torkas siiski silma, et eeskäega vigu tuli päris palju ka selle hea perioodi vältel, aga tervikuna oli mäng kindel ja muidu suhteliselt vähe eksiv Linette hakkas ka ise vigu tegema.

Anett juhtis 6:3, 1:0 murdega ja tekkis tunne, et see mäng on ainult vormistamise küsimus, kui ta lihtsalt hoiab jalga gaasipedaalil ega lase Linettel mängu tagasi tulla. Kuid teise seti teises geimis tegi Anett oma esimese topeltvea, siis eksis rabakuga ja lõpuks tagakäega, mis tal oli täna kindlam. Linette sai uuesti hoo kätte, aga Kontaveidi mäng lagunes mingiks ajaks. Halb oli ka see, et kui Linette murdis uuesti seisul 2:1, oli ta võitnud 3st murdepallist 3 ja kõik need punktid tulid Anetti veast. Teist setti enam päästa ei õnnestunud, kuigi seisul 3:5 sai Anett veel Linette servil 30:0 edu. Aga ta lõpetas seti kahe tõrjeveaga, millest jäi mulje, et ta pigem tahab võidelda otsustavas setis.

Esimene geim justkui näitaski, et võitlus tuleb, sest pärast seda, kui Linette oli hiilgavalt kaitses ja vasturünnakul mänginud, võttis Anett kätte ja päästis 0:30 seisu. Aga siis läks taas allamäge. Vahepeal oli periood, kus Anett sai kolmes geimis kokku vaid ühe punkti. Kuid seda, et ta ikkagi võitles, näitas fakt, et seisult 1:5 tuli ta taas ilusate ründelöökide toel järele 4:5. Nagu kaks Anetti olnuks väljakul! Kuid viimase võimaluse kasutas Linette ära. Ta servis seisul 5:4 nii hästi, et šansse praktiliselt polnud.

Statistika on ka selles mõttes üllatav, et teist mängu järjest ei võitnud Anett äralööke, mis seekord olid Linette kasuks 30:28 (nende hulgas ässad 7:2). Lihtvigu tegi Anett 37 ja poolatar 35.