Aizkraukle Internationalil võitis Dana Halla koos Läti mängijaga paarismängu

– Tennis / Foto: Pixabay

Lätimaal Aizkraukles lõpeb reedel Tennis Europe U16 3. kategooria turniir, kus osalesid paljud Eesti noormehed ja ka üks Eesti tennisepiiga. Edukamaks osutuski paarismänguturniiri koos Läti U16 tütarlaste kolmanda numbri Adelina Latšinovaga võitnud Dana Halla.

Avaringis vaba olnud ja turniiritabelis teist asetust omanud Eesti/Läti paar alistas veerandfinaalis Läti duo Paula Grabovska/Karina Janicenoka 6:3, 6:2, poolfinaalis saadi jagu Leedu paarist Austeja Vasiliauskaite/Ugne Vingyte 6:3, 6:0. Finaalis kohtuti taaskord lätlannadega, vastaseks esimene asetus Daniela Darta Feldmane/Laura Ozola. Turniirivõitja selgus pärast kaht tasavägist 4:6, 6:3 setti otsustavas tie break setis, mille Halla/Latšinova napimast napimalt võitsid 10:8!

Üksikmängus jõudis Dana Halla 7:6 (8), 6:0 võiduga veerandfinaali, kus tuli alla vanduda reedeses finaalis mängivale Suurbritannia noortennisistile Sophia Bekkerile 3:6, 4:6.

Kaheksast põhitabelisse märgitud Eesti noormehest ei õnnestunud kellelgi kaheksa parema hulka jõuda. Oma osa mängis ka mitte just parim loosiõnn, sest Artur Reinfeldt kohtus kohe avaringis finaali jõudnud rootslase William Rejchtman Vinciguerraga ning kaotas pärast pingelist heitlust 5:7, 4:6 ja Kaspar Lusti avaringi vastaseks oli teisena asetatud Läti U16 esireket Arturs Žagars. Lusti jäi tulise avaseti järel alla 6:7 (1), 2:6. Võidu said kirja aga Kevin-Kristjan Uba, Markus Valtson ja Viktor Fainstein.

Viktor Fainsteinil läks hästi paarismängus, sest koos Ignas Grusniusega (Leedu) jõuti poolfinaali välja. Seda pärast kõva veerandfinaalilahingut Eesti/Läti paariga Lusti/Rihards Neimanis 7:5, 7:6 (5). Veerandfinaali jõudis ka ainus puhas Eesti duo Uba/Markus Valtson. Avaringis said nad närvesööva ent südika esituse järel jagu Rootsi/Ukraina paarist Ewan Cohen/ Sviatoslav Kolõdinski 5:7, 6:2, 10:8. Südikat mängu näitasid Uba/Valtson ka veerandfinaalis, kaotus esimesena asetatud paarile Vinciguerra/Žagars tuli vastu võtta alles otsustava seti järel 1:6, 6:3, 5:10. Kaheksa parema paari sekka jõudis ka Andre Karel Kalle koos Läti mängija Stefan Audrinšiga, paraku anti veerandfinaalis loobumisvõit. Audrinš viitas küünarnukivigastusele, kuid kohalviibijate sõnul võis põhjuseks olla ja tegi Läti U16 teisele numbrile haput meelehärmi poolteist tundi varem üksikmängu veerandfinaalis saadud üllatuskaotus kaasmaalaselt Danila Folkheimsilt.