Magda Linette üllatas ja kohtub Kaia Kanepiga

Magda Linette. / Foto: EPA/Scanpix

Maailma 64. reket Magda Linette (Poola) alistas 2 tundi ja 42 minutit kestnud mängus Leylah Fernandezi (Kanada, 7) 3:6, 6:3, 6:4 ja kohtub 1/8 finaalis Kaia Kanepiga. Esialgu on veel lahtine, millal see mäng peetakse.

Kui esimesed kaks setti otsustas üks servimurre, siis kolmandas toimus tõeline murrete kaskaad. Linette juhtis 2:1, kui algas nö tõrjujate pidu. Kuid poolatar oli kogu aeg sammu võrra ees. Kui Fernandez viigistas, murdis Linette kohe vastu. Nii kestis see seisuni 5:4, kus 26 punkti kestnud geimis hoidis Linette lõpuks servi ja võitis mängu. Ta võitis selle geimi kuuendalt matšpallilt, kuid Fernandezil oli neli murdepalli. Mängus oli vahepeal ka vähemalt tunniajane vihmapaus, kuid taoline ootamine võis mängijaid isegi rohkem väsitada.

Ajakava põhjal tuleb nüüd Althea Gibsoni väljakul järgmine mäng ja pärast seda peaks Linette tulema uuesti väljakule Kanepi vastu. Kuid esialgu pole kindel, kas selline ajakava jääb püsima.

Eelvaate kirjutasime neljapäeva hommikul ja selles on juttu nii Fernandezist kui ka Linettest, sest siis polnud ju veel teada, kellega Kaia mängib.